Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İster İş için İster Eğlence İşte Sizlere En Pahalı 10 Drone Modeli

Droneler artık işlerimizi kolaylaştıran bir ekip arkadaşı özelliğinde. Ancak sadece eğlencesine kullananlar da var. En pahalıları ise şunlar:
İster İş için İster Eğlence İşte Sizlere En Pahalı 10 Drone Modeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngilizce karşılığı “vızıltı” ya da “erkek arı” olan kelime şimdilerde insansız hava araçları için kullanılmaktadır. Teknolojinin akıl almaz bir hal aldığı milenyum çağının bizlere getirmiş olduğu son yeniliklerden bir tanesidir. Önce Wifi ve bluetooth ile bilgisayarlarda buluştuk ve sonra bu özellikler akıllı telefonlar ile birleşti. Şimdi ise bu teknolojiler drone adı verilen bu araçların kontrol biçimleri haline geldi.

Genellikle haberler ve spor müsabakaları için kuş bakışı görüntü almak ya da kameraların ulaşamayacağı yerlerde çekim yapmak için kullanıldı. Hatta internete yayılan bir videoda, bir adam bu cihaz ile bakkal alışverişi bile yapabiliyordu. Çeşitli amaçlar için kullanılan insansız hava araçlarının fiyatları yaklaşık olarak 1000 liradan başlamakta ve teknoloji gelişim hızını arttırdığı bu günlerde, drone becerileri ve fiyatları da doğru orantıda yükselmektedir. Günümüzün kullanışlı araçlarından olan bu cihazlar, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmektedir.

Droneler bu güne kadar icat edilmiş en iyi araçlardan bir tanesidir. Bu teknoloji harikaları etkileyici ve görkemli manzaralara, spor etkinliklerine ve birçok güzelliğe tanıklık etmenizi sağlayacak olanaklar sunar. Bu uçaklar ile iş yaparken eğlencenin sınırlarını da zorlayabilirsiniz. Bazıları yerleşik kameralar ile tasarlanmış, bazılarına ise görüntü elde edebilmek için GoPro monte edilmiş. Hatta bir bebeği taşıyacak kapasite ve güçte üretilenleri bile mevcuttur. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun kesinlikle bir drone sahibi olmalısınız. Ancak piyasadaki en iyi dronelere sahip olmak istiyorsanız, çok fazla uzağa gitmenize gerek yok. Sizler için şu anda piyasada bulunan en iyi ve en pahalı dronları araştırdık, listeledik. Dilerseniz birlikte bu insansız hava araçlarını inceleye başlayalım.

İşte huzurlarınızda dünyanın en pahalı drone modelleri:

10 3D Robotics IRIS+ Multicopter 915 Mhz 3DR IRIS+

480 Dolar

GCM Yatırım Banner

3D Robotics IRIS+ Multicopter 915 Mhz 3DR IRIS+IRIS+ Quadcopter drone, GoPro Mount’dan 3D Robotics’e kadar eski tarzda içerdiği verici ile kullanabilirsiniz ya da GPS navigasyonundan yararlanabilirsiniz. Bağımsız olarak otopilot özelliğini kullanarak istediğiniz rotayı çizebilir ve Android cihazlar ile kontrolü sağlayabilirsiniz. IRIS+ statik monteli GoPro ile karşımıza geliyor, ayrıca kamerayı hareket ettirmenizi sağlayan video uygulamaları için ayrılmış olan Tarot Gimbal ile de uyumludur. 5100mAh LiPo uçuş baterisi bir kutu içerisinde geliyor ve 16-22 dakika arası uçuş yapabilmenizi sağlıyor. Bu versiyon yasal uygunluk için 915 MHz telsiz özelliğini de içerisinde barındırıyor.

GPS ve güçlendirilmiş ARM Cortex sayesinde uçuş bilgisayarının sadece otonom bir şekilde uçmasını mümkün kılmakla kalmıyor; aynı zamanda IRIS+’ın pili belirli bir eşik değerinin altına düşerse, bir düğmeye basarak otomatik iniş yapmasını, önceden belirlenmiş noktaya tekrar geri dönmesini sağlıyor.Bunların yanı sıra GPS, elinizde bulunan Android cihazla dronenizin nereye gittiğini de takip edebilme olanağını da sunuyor.

9 IDEAFLY Apollo Quadcopter

670 Dolar

IDEAFLY Apollo QuadcopterGPS tarafından entegre edilmiş uçuş kontrol sistemi rehberi ve FVP için 5.8 Ghz kablosuz görüntü vericisi pahalı DJI Phantom 2 için çok güçlü bir yedek olabilir. Yerleşik GPS, sabit konumda tutma, güvenli geri dönüş ve yarı otomatik pilot modu gibi uçuş modlarını kullanmanıza olanak sağlar.

Idea-Fly Apollo quadcopter ile uçmak profesyonel pilotlar için bile heyecan verici olabilir; çünkü 4 adet yüksek performanslı fırçasız motor, ESC ve karbon fiber pervaneler ile donatılmıştır. Bu insansız hava aracı, ağırlıklı olarak karbon fibere adapte olmuş, oldukça dayanıklı ağırlığı azaltan ve etkileyici kullanım sağlayan mühendislik plastikleri ile birleşmiştir. Bu malzeme Apollo Quadcopter ile uçarken bütün beklentilerinizi karşılayacaktır.

8 Bheema Walkera QR X350

750 Dolar

Bheema Walkera QR X350Uçuşa hazır UAV hem drone aracının sabit kalmasını sağlayan hem de net bir görüntü almanıza yarayan yerleşik bir GPS alıcısı ve irtifa sensörüne sahiptir. Ne yazık ki bu dronede dahili bir kamera bulunmuyor. Bu uçak, kameranın oryantasyonunu ve aynı istikamette giderken titrememesini ya da sallanmamasını sağlayan iki eksenli denge çemberi ile karşımıza geliyor. Bu denge çemberi sayesinde kusursuz videolar çekebilirsiniz.

Walkera’da bir de One Key to Home özelliği bulunmaktadır. Bu özellik aracın GPS kullanarak iniş yapmasını sağlarken, uçuş sırasında da oldukça kullanışlı yapmaktadır. Orta seviyede ya da hobi olarak kullanmak isteyenlere gelecek olursak, manuel moda çevirip drone kontrolünü kendileri sağlayabilir. 25 dakikalık batarya ömrü ile bu drone, 73 kilometre saatlik hıza çıkabilir. Sadece bir saat içerisinde tekrar şarj olabilen bu drone ile daha az bekleyip daha çok uçacaksınız.

7 Ehang Ghost – M Black

900 Dolar

Ehang Ghost - M BlackGhost için dünyanın en kolay uçan dronesi denilebilir. İlk kez drone uçuracaklar için mükemmel bir seçim ve unutulmaz bir pilotluk deneyimi olacaktır. Ortalama bir insanı taşımış olduğu RC kontrol sistemi ile sizi bir film yapımcısı haline getirecektir. Telefonunuz ve küçük bir G-Box ile bu dronenin kontrolünü kolayca sağlayabilirsiniz. Küçük G-Box akıllı telefonunuz ve droneniz arasındaki iletişimi sağlar. 2D denge çemberi GoPro ile uyumludur ve fotoğraflarınızdaki görüntünün kaymamasını sağlar. Otomatik takip modu kameraya ulaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca tamamen monte edilmiş ve kullanıma hazır bir şekilde de sizlere ulaştırılır.

6 Q500+ Typhoon

999 Dolar

Q500+ TyphoonQ500+ Typhoon tam anlamıyla hava fotoğrafçılığı ve videoculuğuna ait ful HD 1080p 60 FPS video ve 16 megapiksel fotoğraf çekimi sağlayan sistemler ile donatılmıştır. Alüminyum kasası ile birlikte bu quadcopter; iki adet batarya, iki pervane takımı, bir pil şarj cihazı, ST10+ İstasyon (Verici) ve bir de 32 GB mikro SD kartı da bünyesinde barındırıyor. Follow Me özelliği ile Yuneec Q500, bağımsız bir şekilde vericiyi takip edecektir. Droneden çıkarılan kamera denge çemberine eklenir ve son derece istikrarlı bir çekim olanağı sağlar.

5 Chroma(TM) Camera Drone With CGO2+

1000 Dolar

Chroma(TM) Camera Drone With CGO2+Eğer havada HD fotoğrafçılığının heyecan verici dünyasına kolay yoldan geçiş yapmak istiyorsanız, Blade Chroma AP Combo her şeyiyle sizlere göredir. CGO2+ Camera: Brilliant HD Video&Photos: dahili CGO2+ özelliği ile kombine edilmiş yüksek çözünürlüklü kamera ve sabitlenmeyi sağlayan denge çemberi tek bir ünite halinde havadan sabit bir şekilde video ve fotoğraf yakalayabilmenizi sağlar. Bütün kamera kontrolleri kolayca ulaşabileceğiniz ST-10+ içerikli kontrol cihazı içerisindedir.

SAFE Plus Technology, Pro SAFE Plus teknolojisi gibi kusursuz bir halde uçabilmesi ve kolayca sabit bir şekilde fotoğraflar yakalayabilmesi için özel olarak programlanmış birkaç uçuş modu sunmaktadır. Tamamı otomatik olarak yüksekliği ayarlamak, doğru konumda kalabilmek için GPS ve yükseklik sensörleri kullanılmıştır. SAFE Plus teknolojisi “Return Home” fonksiyonunu etkinleştirdiğiniz zaman uçak otomatik bir şekilde iniş yapacaktır.

4 DJI Phantom 2 Vision Plus V3

1449 Dolar

DJI Phantom 2 Vision Plus V3DJI Phantom 2 Vision Plus V3 quadcopter en son çıkan uçmaya hazır insansız hava aracıdır ve 14 MP Camera, HD 1080p video kayıt özelliklerine ek olarak 3 eksenli denge çemberi ile donatılmış olarak karşımıza gelmektedir. DJI Phantom’un kurması da uçurması da oldukça kolaydır. İlk UAV çekim sistemi, acemi ve tecrübeli drone meraklıları için oldukça uygundur. Kutudan çıkardığınız anda gökyüzünde tamamen stabilize video görüntüleri yakalayabilirsiniz. Bu taşıt, GPS özellikli Android cihaz taşımaktadır.

3 Walkera Scout X4 FPV GPS Brushless Quadcopter Drone

1.900 Dolar

Walkera Scout X4 FPV GPS Brushless Quadcopter DroneWalkera Scout X4 FPV GPS Brushless Quadcopter Drone; DEVOF12E FPV Verici, 3D Denge Çemberi ve GoPro yayını ile bir dronede aranan bütün özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Scout X4 piyasadaki ortalama dronelerden daha fazla yeteneğe sahiptir. Dört adet ilave motoru bu eşsiz tasarımın daha yükseğe havalanmasını sağlamak için eklenmiştir. Scout X4 modelinde ayrıca isteğe bağlı yer istasyonundan yararlanmak için kullanıcıların etkin hale getirebilecekleri bir GPS sistemi kullanılmıştır. Walkera Scout X4 modelinin bu versiyonu, GoPro Hero3+ ve Hero4 ile bağlantı kurabilmektedir.

2 DJI Inspire 1 Quadcopter

3.500 Dolar

DJI Inspire 1 QuadcopterHavada 4K video ve 12 megapiksel fotoğraf yakalayabilen DJI Inspire 1 Quadcopter, entegre bir kamera ve 3 eksenli denge halkası ile karşımıza geliyor. Bir önceki quadcopterlara göre sabit iniş takımı tasarımı buluyor. Inspire 1, geri çekilebilir kol sistemine sahip olması sayesinde her bir pervane motorunun alt kısmında hareket etmesini sağlayan bir ayağa sahiptir. Uçuş sırasında kollar, kamerayı engellememesi ve 360 derecelik görüntü alabilmesini sağlamak için yukarı kaldırılır. 3 eksenli denge çemberi çekim yaparken görüntünün kaymasını engeller ve quadcopter dönüş yaparken kamera aynı doğrultuda çekim yapabilmektedir.

Kamera kayıtları microSDHC/SDXC 16 GB hafıza kayıtlarına aktarılır ve 720p kalitesindeki görüntüleri bünyesinde barındırdığı DJI Lightbridge uygulamasında ya da HDMI girişi ile herhangi bir ekrandan izleyebilirsiniz. Bu drone bir verici içermektedir ve böylelikle biri dronenin pilotluğunu yaparken diğeri ise kamera ayarlarını kontrol edebilir.

1 XProHeli ProPack XP2 Quadcopter

6.500 Dolar

XProHeli ProPack XP2 QuadcopterXProHeli ProPack XP2 Quadcopter, XP2 Pro Package ile tamamlanmış, anahtar teslim bir paket arayan profesyoneller için havada uçarak görüntüler almaya hazır. Pro Package bizlerin istek ve önerileri ile yapılandırılmaktadır. Bu paketler, DIY Networks ve diğer ağların HGTV ile çekimler için düzenli olarak kullanımı gibi yapılandırmalar içermektedir. XP2 Quadcopter, video profesyonelleri tarafından hafif ağırlıktaki GoPro ya da Sony Nex-5 gibi HD kameralar havada en iyi görüntüyü yakalayabilmeleri, optimal kontrol, uçuş süresi ve güç gibi özellikleri sağlayabilmesi için tasarlanmıştır. Sağlamlık, güç, boyut, çeviklik ve performansın mükemmel kombinasyonunu bulabilmeniz için XP2 ile geliştirilmiştir.

İleri teknoloji ürünü olan bu araçlar, küçük bir helikopteri ya da teknolojik bir dev arıyı andırmaktadır. Her geçen gün bizleri şaşırtmayı ve etkilemeyi başaran teknolojik gelişim, herkesin kolayca kullanabileceği bu insansız hava araçları ile de kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Sıradan insanların bile kullanmaktan zevk duyacağı ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri teknoloji çağının bu yeni oyuncakları, gelişmeye ve geliştikçe de pahalılaşmaya devam ediyor. İnanılmaz görseller yakalayabilecek ve hatta kendi reklamlarınızı bile yapabileceğiniz teknoloji harikası bu ürünler ile sizler de yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaksınız. Peki, sunmuş olduğumuz en pahalı 10 drone modelinden en çok hangilerini beğendiğinizi, düşünce ve yorumlarınız ile bize ulaştırabilir misiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın