Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın İlk Dacia Duster Pick-up’ı ile Tanışın!

İkinci nesil Duster pick-up da yine Romturingia otobüs şirketinden geldi. İşte detaylar...
Dünyanın İlk Dacia Duster Pick-up’ı ile Tanışın!
HABER GİRİŞ

Dacia, ucuz ve mantıklı bir yapıda ortaya çıkardığı Duster SUV’un ikinci neslini tanıtmıştı. Arazi modeline birçok noktada iyileştirmeler yapılmış ve yetenekleri geliştirilmişti. Şimdi karşımızda yeni Duster’ın kamyonet tipi duruyor. İlginç olan şu ki bunu yapan ne Renault ne de Dacia.

Ticariye çevrilen Duster’ı Romen otobüs şirketi Romturingia yapmış. Bu firma aynı işlemi birinci versiyona da uygulamış. Özel bir filo uygulaması altında 500 adet imal edilmesi düşünülmüş. Gerçekleşti mi bilmiyoruz.

Dacia – Renault’da bu yapının devamını 2015 yılında, Oroch olarak göstermişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hem Renault hem de Dacia adıyla çıkan kamyonet, dört kapılı ve günlük yaşantımızda rastlayabileceğimiz birçok marka kamyoneti gibiydi.

Romturingia’nın 2014 ve günümüzde gösterdiği ise daha çok iş amaçlı.

Bir otobüs firması olan Romturingia’nın mantığı biraz farklı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yeni nesil Duster’ın arka kısmı orta B sütundan itibaren arkaya doğru kesilmiş. Lansman renginin kullanıldığı kamyonet prototipinde yan bandlar ve çamurluk kemerleri arazi versiyonunda olduğu gibi.

GCM Yatırım Banner
Yine Dacia Duster’ın ilk açık kasa çalışması Romturingia’tan!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==IAA Hannover Ticari Araç Fuarı‘nda tanıtılan 2018 Duster pick-up, bizlere Fiat’ın Strada‘sını hatırlattı. O da yalnızca ticari taşımacılık amacıyla, tek kabinli olarak üretilmişti.

B sütundan sonrası yok edilse de Duster olduğu her açıdan belli oluyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Stop farlar aynı. Bagaj kapağı mantığı değiştirilmiş. Tampon ve süslemleri de aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Romturingia Duster Pick-up, 4×4 çeker sistemde imal edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==4X4 Duster üzerine inşa edilen kamyonet, prototip olması nedeniyle araziye yatkın. Öte yandan 4WD sistemi yine 1.5L dizel motorla sağlanıyor. 110 ps dCi yine emrinizde. Dacia yeni nesil Oroch’u çıkartırsa belki Duster’a gelen yeni 1.3L motordan yararlandırabilir.

Romanya’da yapılan çalışma iş dünyasında birilerinin mantığına oturmuştur ve hoşuna gitmiştir. Ancak olaya yaygın olan kamyonet türünde baktığımızda da mantık farklı yerlere kayıyor. Sizce otobüs şirketinin dünyada ilk yaptığı Duster II kamyonet çalışması nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.