Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Hızlı Kurşun Geçirmez Zırhlı Arabası: “Audi RS7”

4 kapılı araçların en şekil coupesi olan Audi RS7, artık en hızlı zırhlı araç olarak anılacak. Özelliklerine gerçekten inanması zor!
Dünyanın En Hızlı Kurşun Geçirmez Zırhlı Arabası: “Audi RS7”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zırhlı arabaların normal olarak akla gelecek ilk tanıtımı, kurşun ve bomba işlemeyen araçlardır. Nitekim genellikle zırh korumalı araçlardan da performans beklenmez. Pahalı bir işlem ve mümkün mertebe de ucuz olmayan araçlara uygulanır. Bu işi için açılan şirketlerin dışında otomotiv firmaları kendi bünyesinde de bunu yapmakta. Jaguar-Land Rover’ın en son yaptığı zırhlı Range Rover 5.4 ton ağırlığındaydı. Ve 510 beygirlik Super Charged motoruna rağman ancak 10 saniyede kalkış yapıyordu.

Zırhlı/Yavaş kelimelerini birbirlerinden uzaklaştıran bir araba geldi. O da AddArmor’un Audi RS7 Sportback‘i. 2020 model yılı ile marka tarihinin en hızlısı olmaya gelen süper coupe, sırtındaki yüke bu sefer aldırış etmiyor. Niye mi? Cevabı aşağıda!

Zırhlı araçlar, iç hacimleri olabildiğince büyük salon araçlar üzerine yapılır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Son trent ise bir SUV modelin en güçlü versiyonunu alarak, onu demir çerçeve içene almak. Bazıları var ki o da Vlademir Putin’in Aurus’u kurşun, bomba, gaz tehtidi ve erken kaçış aralıkları gibi üst düzey bir koruma aracı. RS7’nin hikayesi çoğu zırhlı araçlardan ayrılıyor. Zira o çok hızlı bir koruma otomobili.

Audi’nin en bakılası coupe araçlarından RS7’nin motor özellikleriyle başlayalım.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kaputun açtığınızda çok da farklı bir şeyle karşılaşmayacaksınız. Yine 4.0L V8 TFSI motor karşılayacak. Standartında 560 beygir güç üreten RS7, 700 nm tork ile hareket etmektedir. Değerlerin aktarımları sonunda da araç 3.7 saniyede kalkışını tamamlamaktadır. AddArmor, amacına ulaşmak ve giydirilen zırhı daha iyi taşıması için Alman modele APR Plus Stage II sistemini enjekte etmiş.

Yapılan yükseltmeler ardından Audi RS7’den bu sefer 770 beygir güç ve 1.085 nm tork alınmış. 0-100 km kalkış zamanını da 2.9 indirmiş. 0.8 saniye daha düşürülen hızlanmanın yanında RS7, tam olarak 325 km/h sürate çıkabiliyor.

GCM Yatırım Banner
Aracı zırhlama işlemini yapan şirket, ağırlığı en iyi şekilde ayarlayıp, daha güçlü malzeme tiplerini kullanmaya özen göstermiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==AddArmor, Audi RS7’nin performansı hiç bir şekilde bozmak istememesinin sonucunda, %60 daha az ağırlığı sağlayan ancak 10 kat daha güçlü olan polikarbonatla araç örgüsünü gerçekleştirmiş.

Firma, “çok katmanlı polikarbonat ve balistik cam karışımı” olan özel pencereler kurduğunu söyledi. 91 kg fazlalılığı olan RS7’nin B4 seviye ile sahibini koruyacağı aktarıldı. Küçük etkisiz silahları zaten geçirmediği gibi 44 Magnum mermilerini de cam ve kapı panellerin içerisinden sokmuyor.

Balistik koruma dışında AddArmor, bazı önlem paketlerini de yakışıklı dört kapılıya geçirmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İlk göze çarpanlardan arasında biber gazı saldırılarını savmak, özel bir kokpit izleme ekranı, “sonik ses topu” şiddetini azaltma donanımlarına sahip. O kadar ince ve zekice hazırlanmış ki RS7’nin devreye alınan sarsma moduyla kapı koluna dokunan herkes çarpılacak. Muhtemelen baygınlık geçirecek!

Tüm cephenin izlenimi için 360 derece kamera, mayın testip-tarama, gaz sızıntılarına karşı temiz hava tankları-maskeleri, radyatör koruma ve sizin karşı saldırışınız için biyometrik silah rafları bulunuyor.

RS7’nin üzerine yapılan işlemler hiç de ucuz olmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Zırhlı RS7’yi almak istediğinizde fatura olarak 205.000 dolarlık bir fiyat çıkacaktır. Bayiye gidip standart bir RS7’nin ücretini sorduğunuzda da ortalama 106.000 dolar söylenecektir. Yani 91.100 dolarlık bir zırh koruması almış oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Seviye 7 Zırhla Kaplanan “Rezvani Tank Military Edition”

AddArmor Başkanı Jeff Engen, “Yeni AddArmor APR RS7 ile bugünün zırhlama teknolojisinin, sürücülerin normalde zırhlı araçlarla ilişkilendirilmeyen çok çeşitli otomobillerden seçim yapmasına nasıl izin verdiğini göstermek istedik” dedi. Ve bu seçim hoşumuza da gitti. Çünkü dünyanın en hızlı en korumalı aracını tanımak bizim içinde iyi oldu!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın