Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası’ndan Kalkınma Bankası’na Dev Kredi Akışı!

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan Dünya Bankası'ndan aldığı kredi ve hibe desteğini duyurdu. İşte detaylar;
Dünya Bankası’ndan Kalkınma Bankası’na Dev Kredi Akışı!
HABER GİRİŞ

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bir duyuru yayımladı. Açıklamada belirtilenlere göre Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’na, Dünya Bankası’ndan kredi ve hibe sağlandı.

KAP bildirisinde, dağıtık güneş enerjisi ve batarya enerji depolama sistemleri projelerini finanse etmek amacıyla Dünya Bankası’ndan 300 milyon euro ve Temiz Teknoloji Fonu’ndan (CTF) ise 15 milyon dolarlık kredi sağladığına işaret edildi.

Ayrıca Dünya Bankası ve Enerji Sektör Yönetimi Yardım Programı’ndan (ESMAP) ise 1,5 milyon dolarlık hibe desteği alındığının altı çizildi.

Borsada KLNMA koduyla işlem gören Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 295,91 oranında kazanç sağladı. Aylık bazda yüzde 20,59 oranında yükseliş gösteren KLNMA payları, haftalık bazda ise yüzde 6,14 oranında değer kaybetti.

Gün içinde 20,02-20,5 lira aralığında işlem gören KLNMA payları bugün TSİ 13.55 itibarıyla yüzde 2,4 itibarıyla 20,5 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.