Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dönmez: Hasarsız Binalara Doğal Gaz ve Elektrik Arzı Sağlanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, deprem bölgelerine doğal gaz ve elektrik arzının sağlanması hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Dönmez: Hasarsız Binalara Doğal Gaz ve Elektrik Arzı Sağlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nde deprem bölgelerinde doğal gaz ve elektrik dağıtımı ile ilgili konuştu.

Bakan Dönmez, doğal gaz dağıtım şirketlerinin il ve ilçe merkezlerindeki dağıtım şebekelerinde gerekli kontrolleri yaptığını, elektrik tarafında ise iletim ve dağıtımda çalışmaların büyük oranda tamamlandığını aktardı.

“Petrol Faaliyetleri Tekrar Başladı”

Doğal gaz dağıtım şirketlerinin il ve ilçe merkezlerimizdeki dağıtım şebekelerini süratle kontrol ettiklerini bildirdi. Hasarlı bölgeler, yoğun hasarlı bölgeler ve hasarlı yapılar dışında binalara kadar doğal gazın verildiğini söyledi.

Deprem sonrası petrol faaliyetlerinin kontrol amaçlı durdurulduğunu hatırlatarak, 290 kuyudan 286’sının tekrar üretime alındığını belirtti. 4 kuyuda ise incelemelerin ve yeniden işletmeye alma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

“Bir Sorun Olmaması Halinde Gaz ve Elektrik Arzı Sağlanıyor”

Elektrik dağıtımı hakkında konuşan Dönmez, sadece hasarlı bölgelerde ve hasarlı yapılarda elektrik arzının sağlanamadığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bakan Dönmez, binasında elektrik ya da doğal gaz arzı olamayanların elektrik için Alo 186, doğal gaz için de Alo 187’yi arayabileceklerini aktardı. Ekiplerin dairelerdeki iç tesisatı kontrol ederek bir sorun olmaması halinde gaz veya elektrik arzının sağlanacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan, dün konuya yönelik açıklama geldi. Bakanlık, deprem bölgelerinde elektrik ve doğal gaz iletim hatlarında sorun olmadığını kaydetti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın