Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dönmez: Hasarsız Binalara Doğal Gaz ve Elektrik Arzı Sağlanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, deprem bölgelerine doğal gaz ve elektrik arzının sağlanması hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Dönmez: Hasarsız Binalara Doğal Gaz ve Elektrik Arzı Sağlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nde deprem bölgelerinde doğal gaz ve elektrik dağıtımı ile ilgili konuştu.

Bakan Dönmez, doğal gaz dağıtım şirketlerinin il ve ilçe merkezlerindeki dağıtım şebekelerinde gerekli kontrolleri yaptığını, elektrik tarafında ise iletim ve dağıtımda çalışmaların büyük oranda tamamlandığını aktardı.

“Petrol Faaliyetleri Tekrar Başladı”

Doğal gaz dağıtım şirketlerinin il ve ilçe merkezlerimizdeki dağıtım şebekelerini süratle kontrol ettiklerini bildirdi. Hasarlı bölgeler, yoğun hasarlı bölgeler ve hasarlı yapılar dışında binalara kadar doğal gazın verildiğini söyledi.

Deprem sonrası petrol faaliyetlerinin kontrol amaçlı durdurulduğunu hatırlatarak, 290 kuyudan 286’sının tekrar üretime alındığını belirtti. 4 kuyuda ise incelemelerin ve yeniden işletmeye alma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

“Bir Sorun Olmaması Halinde Gaz ve Elektrik Arzı Sağlanıyor”

Elektrik dağıtımı hakkında konuşan Dönmez, sadece hasarlı bölgelerde ve hasarlı yapılarda elektrik arzının sağlanamadığını kaydetti.

Bakan Dönmez, binasında elektrik ya da doğal gaz arzı olamayanların elektrik için Alo 186, doğal gaz için de Alo 187’yi arayabileceklerini aktardı. Ekiplerin dairelerdeki iç tesisatı kontrol ederek bir sorun olmaması halinde gaz veya elektrik arzının sağlanacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan, dün konuya yönelik açıklama geldi. Bakanlık, deprem bölgelerinde elektrik ve doğal gaz iletim hatlarında sorun olmadığını kaydetti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu