Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Deprem Bölgesindeki Enerji İletim Hatlarına Yönelik Açıklama

Bakanlık, depremden etkilenen illerdeki elektrik ve doğal gaz iletim hatlarına yönelik açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Bakanlıktan Deprem Bölgesindeki Enerji İletim Hatlarına Yönelik Açıklama
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, depremden etkilenen yerleşim birimlerinin elektrik ve doğal gaz arzına ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlık açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Bakanlık söz konusu açıklamasında Türkiye’de meydana gelen depremlerin yerleşim birimlerinin enerji altyapılarına zarar verdiği belirtildi.

Elektrik ve Doğal Gaz İletim Hatlarında Sorun Yok

Elektrik tarafından TEİAŞ, TEDAŞ ile elektrik dağıtım şirketlerinin, doğal gaz tarafından da BOTAŞ ile doğal gaz dağıtım şirketlerinin yoğun çalışmalarıyla şehirdeki elektrik ve doğal gaz iletim / dağıtım hatlarındaki sorunların hızla giderildiği aktarıldı.

Depremden etkilenen 11 ilde şu an itibariyle elektrik ve doğal gaz iletim hatlarına ilişkin herhangi bir sorun bulunmadığı kaydedildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada dağıtımda binalara elektrik ve doğal gaz verilmesiyle ilgili süreç can ve mal güvenliğini önceleyerek Çevre, şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD ile koordineli olarak yürütüldüğü açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Yapılan incelemeler sonrası ise hasarsız ve az hasarlı olarak tespit edilen binalara doğal gaz ve elektriğin verildiği aktarıldı.

Söz konusu binalarda oturan ve dairelerinde elektrik ve doğal gaz hizmetinden faydalanamayan vatandaşların elektrik için Alo 186’yı, doğal gaz için 187’yi aramaları gerektiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.