Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin Merakında Türkiye Dünyada İlk Sırada!

CryptoManiaks tarafından yapılan son araştırma Türkiye’de Dogecoin’e büyük ilgi olduğunu ortaya koydu. Araştırmanın detayları haberde...
Dogecoin Merakında Türkiye Dünyada İlk Sırada!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto paralar dünyanın dört bir yanında insanlar tarafından takip edilen başlıca yatırım araçları halini aldı. Türkiye de kriptoya ilgide dünyanın ilk sıralarında yer alıyor. Yapılan son bir araştırma ise memecoin Dogecoin’e yönelik aramaların da yüksek olduğunu ortaya koydu.

Kripto para birimi eğitim platformu CryptoManiaks tarafından yapılan yeni bir araştırma, birçok ülkenin kripto ile ilgili bilgilere aç olarak hala interneti araştırdığını ortaya koydu.

Araştırmaya göre Hollanda ve Türkiye, nüfusun sırasıyla yüzde 8,2’si ve yüzde 5,5’i ile kripto ile ilgili terimler ararken ilk iki sırayı alıyor. Türkiye, özellikle 4,7 milyon arama yaparak, büyük sayılarla aramalara öncülük etti.

Çalışma, her ay arama yapan yerel halkın yüzdesini hesaplamak için, belirli bir popüler kripto para birimi grubu için yapılan aramaların birleşik sayısını her ülke için nüfusun bir yüzdesine göre analiz etti.

Türkiye’de DOGE’ye İlgi  Yüksek

Türkiye genel kripto aramalarında ikinci sırada yer alırken, memecoin Dogecoin ile ilgili aramalarda ilk sırada yer aldı. DOGE 812 bin aylık arama ile en çok aranan kripto para birimi oldu. Memecoin’i Bitcoin ve Ethereum takip etti.

GCM Yatırım Banner

CryptoManiaks’tan bir sözcü, özellikle son 12 aydaki DOGE merakı hakkında değerlendirmede bulundu. İlgili kaynak, “Dogecoin’in popülaritesi, önemli sayıda ülkede Ethereum’un popülaritesini aştı ve dünya çapında madeni para için aylık yaklaşık 2 milyon daha fazla arama yapıldı.” açıklamasında bulundu.

DOGE özellikle dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk’ın yoğun ilgisi ile fenomen kripto para birimi haline geldi. Sıralamada Hollanda ve Türkiye’yi Almanya, Kanada ve Çek Cumhuriyeti izledi.

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık, küresel kripto para birimi endüstrisinde önemli oyuncular olsa da, nüfus boyutlarına eşdeğer arama sayısı nedeniyle ikisi de üst sıralarda yer almıyor. ABD’de nüfusun yüzde 1,9’u bu terimleri arayarak 15. sırada yer alırken, İngiltere yüzde 2,6 ile 12. sırada yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın