Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin İşlem Hacimleri DRC-20 Token Tanıtımı ile Zirveyi Gördü

Dogecoin ağındaki DRC-20 token dağıtımı ile kripto para birimindeki günlük işlem hacimleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
Dogecoin İşlem Hacimleri DRC-20 Token Tanıtımı ile Zirveyi Gördü
HABER GİRİŞ

Dogecoin’in günlük işlem hacmi, kendi blok zincirinde jeton ihracına izin veren yeni bir mekanizmanın başlatılmasının ardından bu haftanın başlarında günlük ortalamada on kat artış yaşadı. Ağ, Pazar günü 645.000’den fazla işlem gördü. BitInfoCharts’tan alınan veriler, işlem hacimlerini ile Dogecoin’in Bitcoin ve Litecoin’i geride bıraktığını ortaya koydu.

Tarihsel veriler, Dogecoin’in yaklaşık 20.000 günlük işlem gördüğünü gösteriyor. Ancak, 9 Mayıs’ta DRC-20 token standardının getirilmesi, ağ etkinliğinde ani bir artışa yol açtı.

DOGE işlem hacimleri
Kaynak: BitInfoCharts

Yeni mekanizma, geliştiricilerin ağ ücretlerini Dogecoin (DOGE) biçiminde alan tokenler yayınlamasına olanak tanır. Bu, Dogecoin için değer teklifine katkıda bulunur ve blok zinciri üzerine inşa edilmiş potansiyel merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetlerinin yolunu açar.

İşlemlerdeki artışa rağmen, herkes DRC-20 token dağıtımından memnun değil. Toplulukta bazı kişiler, DRC-20’nin ağ tıkanıklığına yol açabileceğine ve Dogecoin’in günlük para birimi olarak kullanılma amacından uzaklaşacağını savunuyor.

Yüksek ücretler ve ağ tıkanıklığı, ağın günlük kullanıcılar için pahalı ve yavaş olmasına yol açarak benimseme planlarını azaltabileceğinden, herhangi bir blok zinciri için geçerli endişelerdir.

GCM Yatırım Banner

Dogecoin yazım itibarıyla 10 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0,072 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Mayıs 2021’deki rallide, 0,74 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu yükselişte Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar önemli rol oynamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın