Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin Balinasından Dev İşlem! DOGE için Boğa İşareti mi?

Dogecoin balinası kripto para borsası Binance'ten 5 milyon dolar değerinde DOGE çekti. Peki, bu bir boğa işareti mi? Detaylar haberde;
Dogecoin Balinasından Dev İşlem! DOGE için Boğa İşareti mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, geçen aydan itibaren düşüş trendi içinden çıkamazken, balina hareketleri kripto topluluğunca dikkatle izlenmeye devam ediyor. Veriler, bir Dogecoin balinasının kripto borsası Binance’ten yaklaşık 5 milyon dolar değerinde DOGE çektiğini gösteriyor. Peki, bu hareket fiyatta yükseliş olabileceğinin bir işareti mi?

Kripto para birimleri işlem izleme platformu Whale Alert’ten alınan verilere göre son birkaç saat içinde blok zincirinde büyük bir DOGE transferi tespit edildi.

DOGE Balinasından Dikkat Çeken Hareket

Söz konusu balina işlemi, transferin gerçekleştirildiği sırada değeri 5.1 milyon doların biraz altında olan yaklaşık 67.4 milyon tokenın hareketini içeriyordu.

Burada söz konusu olan miktar olukça yüklü olduğundan, hareketin arkasında bir balina olması fazlasıyla muhtemeldir. Bu topluluk tarafından gerçekleştirilen işlemler özel bir öneme sahip olabilir. Çünkü bunlara dahil olan dijital paraların ölçeği bazen piyasayı hareket ettirme gücü gösterebilir.

Balinanın Amacı Ne Olabilir?

Şimdi, ortaya çıkan asıl soru, en son balina transferinin Dogecoin fiyatı üzerinde ne gibi etkileri olacağıdır. Bunun kesin cevabı, balinanın bu işlemi yaparak neyi başarmayı amaçladığına bağlıdır.

GCM Yatırım Banner

Amaç satmak mıydı? Yoksa birikim miydi? Transferin ardındaki amaca ışık tutabilecek bazı ek ayrıntılar aşağıdaki tablolarda görülmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Whale Alert

Anlaşılacağı üzere bu Dogecoin transferi için gönderen adresler kripto para borsası Binance’e bağlı cüzdanlardı. Alıcılar ise diğer adreslerin yanı sıra bilinmeyen bir cüzdan içeriyordu.

Bilinmeyen bir cüzdan, bilinen herhangi bir merkezi platformla (bir borsa gibi) bağlantısı olmayan bir cüzdandır ve bu nedenle bir yatırımcının kişisel cüzdanı olması muhtemeldir. Yukarıdaki tabloda listelenen transfer miktarları 5.1 milyon dolarlık meblağdan önemli ölçüde fazladır. Ancak bunun tek nedeni Binance cüzdanlarına geri dönen bazı girdiler olmasıdır.

Buradaki ilgili hareket, yalnızca yaklaşık 5.1 milyon dolarlık bir transfer içeren bilinmeyen cüzdana doğru giden hareket olup dijital paraların borsalardan bilinmeyen adreslere taşındığı bu tür işlemlere borsa çıkışları denmektedir.

Genellikle yatırımcılar bu tür transferleri, Dogecoin’lerini uzun süre elinde tutmayı amaçladıkları zaman yaparlar. Bu nedenle, borsa çıkışları, kripto para biriminin fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir etkiye sahip olabilir.

Mevcut durumda, ilgili yatırımcı bir balina olduğundan, fiyat üzerindeki etkisi özellikle yükseliş olabilir. Ancak bu, yalnızca buradaki amaç gerçekten birikim ise gerçekleşecektir.

Bazı durumlarda balinalar, dijital varlıklarını güvenli bir yerde saklamak için değil, tezgah üstü (OTC) anlaşmalar gibi başka yollarla satmak için borsalardan çekebilir. Doğal olarak, eğer bu senaryo burada geçerliyse Dogecoin’de düşüş eğilimi hissedilebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın konuşması sonrasında kripto para piyasalarında oynaklık hızlanırken, DOGE fiyatı son bir haftada yüzde 9 düşüşle 0.0739 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın