Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Devlet Erkanından Zafer Bayramı’nda Duygu Dolu Mesajlar

30 Ağustos Zafer Bayramı 100. yılında ülke genelinde sevinçle kutlanıyorken devlet erkanının günün anlamını belirten mesajlarını sizler için derledik...
Devlet Erkanından Zafer Bayramı’nda Duygu Dolu Mesajlar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk tarihinde büyük öneme sahip 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü yurt genelinde coşkuyla karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anıtkabir’de düzenlenen törende günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Bakanlar konuya ilişkin duygu dolu mesajlar paylaştı.

Erdoğan, Büyük Taaruz’un ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünün coşkusunu yaşadığını söyledi. Atatürk’ün manevi huzurunda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Bakanlardan 30 Ağustos Zafer Bayramına yönelik şu mesajlar geldi:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Türk milletinin ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ şiarı ile bağımsızlığını dünyaya ilan ettiği şanlı zaferimizin 100. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” açıklamasında bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

GCM Yatırım Banner
Fatih Dönmez 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Harbi’nin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle andığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yazılı mesajında 30 Ağustos Zaferi’nin şanlı milletin eşsiz destanlarından biri olduğunu vurguladı.

Tarih yolculuğundaki altın sayfalardan biri olan bu zaferin, esarete mahkum edilmek istenen millete, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini belirtti. Cumhuriyetin daha çok ileriye taşınacağının altını çizdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitleri ve gazileri şükranla andığını dile getirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 30 Ağustos Zafer Bayramı için şu notu paylaştı:

Mustafa Varank 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu günün anlam ve önemine dair açıklama yaptı. “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelesine canı pahasına katılmış tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

Fahrettin Koca 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise kurtuluş mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehit ve gazileri saygı, rahmet ve dua ile andığını söyledi. Bakan “Aziz milletimiz ve devletimiz kıyamete kadar var, bir ve hür olsun, inşallah. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” diye açıklama yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum şu mesajı yayımladı:

Murat Kurum 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu günün önemine dair paylaşımda bulundu. 100 yıl önce yanan hürriyet ateşinin hiç sönmeyeceğini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu günün önemine dair şu paylaşımda bulundu.

Mehmet Kasapoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sosyal medya hesabından şu mesajı yayımladı:

Hulusi Akar 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin, “Bu zafer hepimizin. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuya dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Vedat Bilgin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kaynak: Twitter

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yüz yıl önce ataların sadece istiklal ve istikbali emanet etmediğini canlarını feda ettikleri mücadelenin sancağını da teslim ettiklerine vurgu yaptı. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları rahmetle andığını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın