Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir’de

Erdoğan, Anıtkabir'de düzenlenen törende Türkiye’yi birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde 2023’e ulaştırılacağını söyledi. İşte detayalar;
Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir’de
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılında Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı. Törende, Erdoğan Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ni “Aziz Atatürk” ile başlayarak şu cümleleri kaleme aldı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Deftere Yazdıkları
KAYNAK: T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI

“İstiklal harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Valisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, milli mücadelenin diğer kahramanları olan silah arkadaşları ve ülkeye hizmetleri ile gönüllere yer edinmiş devlet yöneticilerine seslendi.

Büyük Taaruz’un ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünün coşkusunu yaşadığını belirten Erdoğan, Atatürk’ün manevi huzurunda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Erdoğan konuşmasında yazılan destanın rehberliğinde, “Bu toprakları ebedi vatanımız olarak muhafaza etme mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’yi birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde 2023’e ulaştıracağına dikkat çeken Erdoğan, 2053 vizyonu için kararlılığını yineledi. Dahili ve harici bedhahların Türkiye’nin güçlenişine engel olamayacağını ekledi.

Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı programı aktarıldı. Anıtkabir’deki törenin ardından Devlet Mezarlığı’nı ziyaret edeceğine işaret edildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tebrikleri kabul edeceği bildirildi.

Tebrik mesajlarının kabulünün ardından Erdoğan, Kara Harp Okulu’nda Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’ne katılacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ise 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri’ni izleyecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.