Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Tahvil İhracına Hazırlık Var: 35 Milyar TL’nin Devamı Gelecek

QNB Finansbank A.Ş., yönetim kurulundan çıkan ihraç tavanı kararını duyurdu. Bankanın dev miktarda tahvil ihracına hazırlandığı açıklandı.
Dev Tahvil İhracına Hazırlık Var: 35 Milyar TL’nin Devamı Gelecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

QNB Finansbank A.Ş., bugün ihraç tavanına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2 yeni bildirim paylaştı. Bankanın yönetim kurulunca alınan karara göre 35 milyar TL büyüklüğünde vadeli bonolar ve tahviller ihraç edeceği kaydedildi.

Toplamda 35 milyar TL tutara 5 yıla kadar vadeli tahvil ihracında 5 milyar TL’lik kısmın sürdürülebilir/yeşil tahvil ve finansman bonolarından oluştuğu açıklandı.

Açıklamada, yönetim kurulunca alınan karara göre tahvil ihracının 35 milyar TL ile sınırlı olmadığı, belirtilerek, “Her nevi borçlanma aracı ihraç edilmesine, TL cinsinden çıkartılacak finansman bonolarının ve/veya tahvillerin yurt içinde ihraç edilmesine; ihraç edilecek borçlanma araçlarının halka arz edilerek ve/veya halka arz edilmeksizin borsa dışında nitelikli yatırımcıya satış ve/veya tahsisli satış sureti ile satılmasına” karar verildiği ifade edildi.

Bankanın dev tahvil ihracını duyurduğu günde QNBFB kodlu hisseleri açılışı 303,25 liradan yaptı. Yıllık primi yüzde 600’ü aşan QNBFB, son günlerde düşüş eğiliminde olmuş, aylık yüzde 8 değer kaybı görmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın