Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holdingden Kritik Karar! Yeni Şirketini Halka Arz Edebilir

KAP üzerinden açıklama yapan Ral Yatırım Holding, kısmi bölünme yöntemiyle yeni şirket kuracağını ve bu şirketin halka arzının değerlendirilebileceğini paylaştı. İşte detaylar;
Dev Holdingden Kritik Karar! Yeni Şirketini Halka Arz Edebilir
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da RALYH koduyla işlem gören Ral Yatırım Holding, 9 Kasım’da yaptığı duyuruda kısmi bölünme işlemlerine yönelik kararını paylaştı. Yönetim kurulu kararı sonucunda bağlı ortaklık olan Ral Yapı Mühendislik A.Ş’nin kısmi bölünme yoluyla şirketin aktifinde bulunan mal varlıklarının bir kısmının devir edileceğini, devir edilecek olan mal varlıklarının belirleneceği açıklandı.

Şirketin sahip olduğu net kayıtlı değeri 86.870.438 TL olan varlık ve yükümlülüklerin, iştirak modeliyle kısmi bölüme suretiyle RALYH tarafından 30.09.2023 tarihli kayıtlı değerleri üzerinden yeni kurulacak Ral Prestij Gayrimenkul Geliştirme A.Ş’ye devredileceği belirtildi.

Kısmi bölünme işleminde 30.09.2023 tarihli finansal tabloların esas alınacağı aktarıldı ve 86.870.438 TL çıkarılmış sermayeli ve paylarının tamamı şirkete ait olacak Ral Prestij Gayrimenkul Geliştirme unvanlı bir şirket kurulacağı duyuruldu.

Halka Arz Açıklaması

Ral Yatırım Holding, bölünme işlemlerinin tamamlanmasına müteakip, yeni kurulacak olan Ral Prestij Gayrimenkul Geliştirme A.Ş’nin söz konusu dönemdeki piyasa koşulları göz önünde bulundurularak halka arzının değerlendirilmesine karar verildiğini açıkladı.

KAP üzerinden paylaşılan bildirimde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan ve diğer ilgili kurumlardan izin alınacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Dev Holdingden Kritik Karar! Yeni Şirketini Halka Arz EdebilirKaynak: Paratic Piyasalar

BIST 100 endeksi saat 17.45 itibariyle 7850 punda yatay seyrediyor. RALYH hisseleri ise yüzde 1,7 artışla 79,2 TL’ye yükselerek pozitif ayrışan hisseler arasında yer aldı. Hissede haftalık yüzde 10,5, aylık yüzde 3 ve yıllık yüzde 212 oranında artış gerçekleşti.

RALYH, yıllık en düşük 29,3, en yüksek 94,8 TL seviyelerini gördü.

Holding, 8 Kasım’da yaptığı açıklamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun onaylandığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın