Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

97,6 Milyonluk Proje ÇED Onayı Aldı

Ral Yatırım Holding A.Ş. KAP üzerinden bağlı ortaklığının yatırımı hakkında açıklama yaptı. ÇED onayı aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
97,6 Milyonluk Proje ÇED Onayı Aldı
HABER GİRİŞ

Ral Yatırım Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu hakkında açıklamada bulundu.

Şirket bağlı ortaklığı Ral Enerji A.Ş. ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında ‘Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi sınırları içerisinde VİRANŞEHİR-4, VİRANŞEHİR-9 toplamda 100 MWe/130 MWm kapasiteli’ yatırımı hakkında açıklamada yaptı.

VİRANŞEHİR-4 ve VİRANŞEHİR-9 GES projeleri ile bağlantılı olarak, proje bedeli 97.657.731,86 TL olan 154 kV G4-Viranşehir 4- GES TM-Kırlık TM Elektrik Enerjisi İletim Hattı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan ÇED raporu hakkında olumlu kararın verildiği açıklandı.

Şirketin (RALYH) kodlu hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 1,3, haftalık bazda yüzde 10,5 yıllık bazda ise yüzde 204,82’lik kazanç sağladı.

RALYH Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisselerin günlük bazda getirisi yüzde 5,06 oldu. RALYH kodlu hisseler kapanışı 77,85 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.