Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holding için Önemli Açıklama! Kredi Notu Değişti mi?

JCR Avrasya, Borsa İstanbul’da işlem gören Tekfen Holding için derecelendirme raporunu paylaştı. Şirket için olumlu ve olumsuz faktörler sıralandı. İşte detaylar;
Dev Holding için Önemli Açıklama! Kredi Notu Değişti mi?
HABER GİRİŞ

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya, Borsa İstanbul’da TKFEN koduyla işlem gören Tekfen Holding için kapsamlı raporunu paylaştı. Raporda, şirketin kredi notuna yönelik açıklamanın yanı sıra pozitif ve negatif unsurlara değinildi.

Holding için FAVÖK marjında görülen önemli iyileşme, finansal kaldıraç göstergeleri, tatminkar likidite oranları ve nakit döngüsü, tatmin edici özkaynak yapısı gibi başlıklar pozitif unsurlar olarak sıralandı.

Maliyet hesaplarındaki zorluluk, girdi fiyatlarındaki dalgalanmaların risk yönetimini güçlendirmesi, kar ve ihracat hacmini etkileyebilecek regülasyon uygulamaları ve yurt içindeki sıkılaştırma tedbirlerinin şirketin faaliyetlerini olumsuz etkileyebileceği paylaşıldı.

Bu çerçevede şirketin tüm not ve görünümleri:

Uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notu: AA- (tr) / (stabil görünüm)

Kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu: J1+ (tr) / (stabil görünüm)

GCM Yatırım Banner

Uzun vadeli uluslararası yabancı para kurum kredi rating notu: BB / (negatif görünüm)

Uzun vadeli uluslararası yerel para kurum kredi rating notu: BB / (negatif görünüm)

TKFEN, 7 Aralık saat 15.50 itibarıyla 45,1 TL’de yatay seyrediyor. Hissede haftalık yüzde 2,5 değer kaybı görülürken aylık yüzde 9,2, yıllık yüzde 17,2 oranında artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.