Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deprem Bölgesinde Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor

"Dünyada örneği yok" olarak nitelendirilen depremin artçı sarsıntıları devam ediyor. Kandilli Rasathanesi'nden elde edilen son bilgiler haberde...
Deprem Bölgesinde Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor
HABER GİRİŞ

Türkiye’de 10 ili etkileyen, bazı illerde yıkıcı sonuca neden olan ve çevre ülkelerden de derinden hissedilen Kahramanmaraş merkezli 7,7 şiddetindeki depremde çalışmalar tüm hızlıyla devam ediyor. Söz konusu çalışmalar sırasında da artçı depremler yaşanıyor.

Bu kapsamda Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), tarafından yayımlanan veriler incelendiğinde saat 14:13:05-16:56:01 arasında söz konusu deprem bölgesinde 49 artçı deprem gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi Son Depremler
Kaynak: KRDAE

Bu artçı depremlerin şiddeti ise 1.5 ile 4.3 arasında seyrediyor.

“Artçı Depremler Büyük Olabilir”

Artçı depremler devam ederken bazı uzmanlar tarafından bu artçıların uzun bir süre devam edebileceği açıklandı. En çok korku duyulan durumun ise depremin ardından arama ve kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken şiddetli artçı depremlerin yaşanması olarak belirtildi.

Yaşan artçı depremlere yönelik en son bilgi gün içinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Sabah saatlerinde açıklama yapan Kurum, 201 artçı sarsıntının meydana geldiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrası değerlendirmede bulunan isimlerden biri olan Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, artçı depremlerin büyük olabileceğini ve hasarlı evlerin yıkılabileceğini söyledi.

Son 100 yılın en büyük ikinci depremi olarak adlandırılan Kahramanmaraş depremine yönelik İtalyan yetkili Carlo Doglioni’den değerlendirme geldi. Depremin Türkiye’yi 3 metre hareket ettirdiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın