Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Delphi Digital Kurucu Ortağı: Kriptoda Yeni Döngü Başlıyor

Delphi Digital'in kurucu ortağı Kevin Kelly kripto para piyasasının yeni döngüsünün ilk aşamalarında olduğunu söyledi.
Delphi Digital Kurucu Ortağı: Kriptoda Yeni Döngü Başlıyor
Yorum

Delphi Digital’in kurucu ortağı ve Araştırma Başkanı Kevin Kelly, kripto piyasasının yeni bir döngünün ilk aşamalarında olduğunu gösteren artan kanıtlar olduğun söyledi. Kelly, “Hisse senetleri ve kripto para gibi riskli varlıklar tüm yıl boyunca bunu araştırıyor. Bu sadece başka bir ayı piyasası rallisi değil.” diye konuştu.

Yetkili, tepeden dibe dipler arasındaki zamanlamadaki tutarlılığa, önceki döngü zirvelerine ulaşma süresine ve yeni döngü zirvelerine giden fiyat artışlarının zamanlamasına işaret etti.

Bitcoin’e dikkat çeken Kelly, standart bir kripto döngüsünün, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve ardından yaklaşık yüzde 80’lik bir düşüşün ardından bir yıl sonra dibe vurması ile tamamlandığını söyledi.

Kripto piyasası döngüleri
Kaynak: Delphi Digital

Bu süreci BTC’nin yaklaşık iki yıl içinde önceki yüksek seviyesine geri dönmesi ve her döngü yaklaşık dört yıl sürecek şekilde, tüm zamanların yeni bir zirvesine dokunmak için bir yıl daha yükselmesinin takip ettiğini belirtti.

Kelly, şimdiye kadar bu döngülerin uzunluğu ve tutarlılığının rastgele olması yerine, bunların daha geniş iş döngüsüyle aynı hizada olduğuna dikkat çekti. Yükseliş görünümüne rağmen Kelly, döngünün bu sefer aynı şekilde gerçekleşeceğinin garantisi olmadığı konusunda uyardı.

Bitcoin geçen yıl FED’in faiz artırımları, Terra çöküşü ve FTX borsasının iflas etmesi gibi olumsuz etkenlerin bir araya gelmesi ile beraber büyük bir düşüş sürecinden geçti.

Kripto para birimi 2023 yılına girilmesi ile beraber güçlü bir yükseliş kaydetti ve 15.400 dolar seviyelerinden, 31.000 doların üstünü test etti. BTC yazım itibarıyla 570 milyar dolar piyasa değeri ile 29.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%