Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Davos Topluluğunun En Büyük Sorunu, Paralarını Nereye Koyacaklarını Bilmemeleri

Üst düzey fon yöneticisi, Davos topluluğu için en büyük meselenin paralarını nereye koyacakları sorunsalı olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Davos Topluluğunun En Büyük Sorunu, Paralarını Nereye Koyacaklarını Bilmemeleri
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Eylül 2020’de Standard Life Aberdeen’deki görevinden ayrılacağı açıklanan Martin Gilbert, sermaye yatırımı için bir yer bulmanın bu hafta Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılan varlıklı yatırımcılar ve fon yöneticileri için en büyük sorun olduğunu söyledi.

Kıdemli yatırımcı Martin Gilbert, Pazartesi günü CNBC’ye yaptığı açıklamada büyüme endişelerine rağmen piyasaların istikrarlı göründüğünü belirtti ve büyük yatırımcılar için sermayenin nereye tahsis edileceğine karar vermenin asıl endişe kaynağı olduğunu aktardı.

“Burada tanıştığım insanların en büyük sorunu -yani bize para veren yatırımcılar- “paramızı nereye koyalım” sorunsalı. Ve hepsinin sahip olduğu büyük sorun bu” dedi.

Martin Gilbert Davos Yatırım Sorunu Yüksek değerlemeler açısından “biraz endişe duyduğu” tek varlık sınıfının devlet tahvili olduğunu kaydetti. Mülkiyet, hisse senetleri ve yüksek getirili kredilerin hepsinin makul göründüğünü sözlerine ekledi. Gilbert, şu anda büyük fonlar ve yüksek net yatırımcılar için trendin, kamu pazarlarından özel pazarlara taşınmak olduğunu bildirdi.

“Yani altyapı satın alıyorlar, ister emlak, ister öğrenci konaklaması, ister havaalanı olsun, tüm bu varlık sınıfları paranın gittiği yer.” dedi.

Sonuçta yatırım dünyasının durgun büyüme ve ultra düşük faiz oranları ile kuşatıldığı biliniyor.

Martin Gilbert Davos Topluluğunun En Büyük SorunuTahvil getirileri düşerken, birçoğu hisse senetlerinde en güçlü kazançların halihazırda elde edildiğini düşünüyor. IMF de Pazartesi günü yayınladığı tahmininde küresel büyüme tahminlerini aşağıya çekti. Aberdeen Asset Management ile onlarca yıl geçirdikten sonra Gilbert’ın son büyük projesi, firmanın 2018’de Standard Life ile birleşmesini gerçekleştirmeye yardımcı olmaktı.

GCM Yatırım Banner

Yakında rolünü bırakacak olan Gilbert’ın İngiltere’nin önde gelen finansal teknoloji şirketi Revolut’ta yeni bir pozisyon alacağı da biliniyor. Gilbert tutkusunun büyüme şirketleri olduğunu söylese de neobanklar ve fintechler için bir devrilme noktasının ancak insanlar düzenli maaşlarını firmanın hesabına ödemenin güvenli olduğunu hissettiklerinde geleceğini de vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.