Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CW Enerji Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

KAP’ta yer alan açıklamaya göre CW Enerji, 6 milyon dolara yakın GES  kurulumu, panel satışına yönelik iş sözleşmesi yaptı.
CW Enerji Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni iş ilişkisine dair açıklama yaptı. Şirket ile müşterisi Anatolia Porselen Seramik A.Ş. arasında 13.05.2022 tarihinde, güneş enerjisi paneli satışı konusunda KDV hariç 8.947.483 dolarlık bir sözleşme imzalanmıştı.

Bu sözleşmeye istinaden CW Enerji’ye, 27.05.2022 tarihinde 87.721.123,33 TL tutarında avans ödemesi yapıldı. Ancak müşterinin panel satışına ilişkin ürün tesliminin, sözleşme şartları gereği henüz gerçekleştirilmediği belirtildi.

Satış sözleşmesine konu panellerin yer alacağı projenin montajına ilişkin, bildirim tarihi itibarıyla Anatolia Porselen Seramik’in  İzmir İlinde yer alan fabrikasının çatısına, 16.500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu konusunda panel satışına ek olarak KDV hariç 5.892.618 dolar bedelli güneş enerjisi santrali kurulumu sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

Sözleşmenin tutarı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) döviz alış kuru ile hesaplandığında 154.615.225 TL’ye tekabül ediyor.

KAP açıklamasında “Şirketimize yapılacak ödemeler, her iki sözleşme için de hak ediş usulüne göre gerçekleştirilecek olup söz konusu projenin, 2024 yılının 1. çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Yeni iş ilişkisinin 2023 yılının ilk çeyrek hasılatına oranla yaklaşık yüzde 9 olumlu etki yaratacağı ifade edildi.

CW Enerji hisseleri (CWENE) günün ilk dakikalarında yüzde 4’e yakın prim yaptı. Yeni iş ilişkisi haberi hisseleri pozitif etkilerken, fiyatlar 224 liraya yaklaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.