Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CW Enerji, Lityum Pil ve Batarya Sektörüne Giriyor!

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi, KAP üzerinden pil ve batarya sektörüne gireceğini duyurdu.
CW Enerji, Lityum Pil ve Batarya Sektörüne Giriyor!
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), 3 Ekim’de oldukça önemli bir açıklama yaptı. Şirket, lityum pil ve batarya sektörüne gireceğini, bu kapsamda CW Storage Enerji A.Ş. unvanlı, 250.000,00 TL sermaye ile yeni şirket kurulmasına karar verildiğini ifade etti.

Duyuruda, kurulacak şirketin sermayesine yüzde 100 oranında sermaye payı ile iştirak edileceği ve tüzel kişi olarak ortak olunmasına karar verildiği belirtildi.

CW Storage Enerji, lityum pil ve bataryalarla ilgili ürünlerin araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerinde bulunacak ve tüm ürün, sistem, malzeme, mekanik, kimyasal aksam, elektronik kart, yazılım ve sistemin iç ve dış ticaret, servis ve bakımını yapacak.

Yeni Anlaşma Açıklandı

CW Enerji, gün içinde yaptığı diğer paylaşımda Arkat Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş ile sözleşme imzalandığını belirtti.

İş ilişkisinin, Balıkesir’de yer alan bir arazi üzerine 5.700 kilowatt kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumunu kapsadığı paylaşıldı. Sözleşme bedelinin arazi bedeli dahil olmak üzere KDV hariç 6.200.000 dolar olduğu açıklandı. Projenin 2024’ün son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

GCM Yatırım Banner

CWENE, yüzde 4 artışla günü 375 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yatay bir tablo görülürken aylık artış yüzde 7,8 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.