Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CEMTS, CWENE ve KCAER’den Son Duyurular

KAP üzerinden açıklama yapan Çemtaş, CWENE ile sözleşme imzaladığını duyurdu. KCAER, Eylül ayında alınan siparişlere yönelik açıklama yaptı.
CEMTS, CWENE ve KCAER’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CEMTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş (CWENE) ile sözleşme imzalandığını açıkladı. Şirket, sözleşmenin Kars iline iki farklı santralde toplam 32 megawatt kapasiteli arazi güneş enerjisi santralinin kurulumunu kapsadığını belirtti.

Söz konusu yatırımın Kars ilinde yer alan bir arazi üzerinde olacağı belirtilirken güneş enerjisi santrali (GES) için CWENE ile 30.939.077 dolar tutarında sözleşme imzalandığı aktarıldı. Sözleşme çerçevesinde CWENE’ye 7.734.769 dolar avans ödemesi gerçekleştirildiği duyuruldu.

Çemtaş, proje ile ilgili çalışmaların tamamlanmasına mütakiben “Yatırım Teşvik Belgesi”ne müracaat edileceğini bildirdi. Mevcut çatı üstü GES tesisi ve yatırımlarının, mevcut elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 50’sinden fazlasını karşılayabileceği, projenin tahmini olarak 2024 yılı dördüncü çeyreğinde faaliyete geçebileceği ifade edildi.

CEMTS, günlük yüzde 1 düşüşle 14,8 TL’ye yükselirken CWENE yüzde 0,2 düşüşle 360,6 TL’ye geriledi.

Kocaer Çelik

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Eylül ayında alınan siparişlere yönelik açıklamasını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada katma değerli ürünlerin toplam ürün portföyündeki payını artırma ana stratejisine paralel olarak enerji sektörünün konsantre olunan alanların başında geldiği belirtildi. Bu çerçevede Eylül ayında solar ve enerji nakil hatlarına yönelik toplam 18.711.032 dolar tutarında ağırlıklı olarak katma değerli ürün grubundan profil siparişi alındığı belirtildi.

KCAER, günlük yüzde 2 gerileyerek kapanışını 31,5 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.