Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CVK Maden Duyurdu: Yeni Halka Arz için SPK’ya Gidiliyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuru yapan CVK Maden, Ferrokrom Üretim Tesisi Yatırımı ve Şirket paylarının halka arz edilmesi için çalışmalara başlandığını belirtti.
CVK Maden Duyurdu: Yeni Halka Arz için SPK’ya Gidiliyor
HABER GİRİŞ

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret (CVKMD), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Ferrokrom Üretim Tesisi Yatırımı’nın halka arz olmasına yönelik Yönetim Kurulu kararını yatırımcılarla paylaştı.

Yapılan duyuruda şirketin yüzde 96,21 oranında bağlı ortaklığı olan Hayri Ögelman Madencilik’in Yönetim Kurulu toplantısında Ferrokrom Üretim Tesisi’nin Türkiye sanayisine kazandırılması için bir Ferrokrom Tesisi için gerekli fizibilite ve finansman temini çalışmalarının başlanmasına karar verildiği belirtildi. Tesisin yerli ve milli proje olarak krom madeninin yüksek katma değer oluşturacak şekilde değerlendirilmesinin hedeflendiği paylaşıldı.

Bu kapsamda gerekli finansman temininde özkaynak finansman yöntemlerinden faydalanılmasına ve öncelikli olarak şirket paylarının halka arz edilmesi konusunun gündeme geldiği ifade edildi. Halka arzdan elde edilecek gelirin önemli bir bölümünün Türkiye’nin ağır sanayisine ve madencilik sektörüne kazandırılması amaçlanan Ferrokrom Üretim Tesisi için halka arzın bu doğrultuda kurgulanacağı açıklandı.

Sermaye Piyasası ve Borsa İstanbul başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yapılacak başvurulara esas teşkil edecek bilgi, belge ve raporların hazırlanması için şirket yönetimine yetki verildiği kaydedildi. Bu kapsamda çalışmaların tamamlanması ardından SPK’ya başvuruda bulunulmasına karar verildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.