Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanlığı’ndan Bir Kaynaktan Rusya Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı’ndan ismi açıklanmayan bir kaynak, Rusya ile karşılıklı ödemelerde ulusal para birimlerinin kullanım alanının genişletilmek istenildiğini söyledi.
Cumhurbaşkanlığı’ndan Bir Kaynaktan Rusya Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye ve Rusya ekonomik alanda iyi ilişkiler kurarken bugün ismi açıklanmayan Cumhurbaşkanlığı’ndan bir kaynağın ifadeleri dikkat çekti.

Sputnik’e konuşan kaynak Rus ortaklarla karşılıklı ödemelerde ulusal para birimlerine geçilebilecek alanları aktif olarak istişare ettiklerini söyledi.

Bu sürecin enerji sektöründe, gaz alımıyla ilgili işbirliğiyle başladığını belirten kaynak, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin her alanda geliştiğini söyledi.

İsmi açıklanmayan kaynak, “Bu adımın etkili olduğunu belirten liderlerimizin talimatlarını uyguluyoruz. Süreç kolay olmayacak ama önemli olan siyasi iradenin ve belirli görevlerin olması.” ifadelerini kullandı.
Rusya’nın önerdiği doğalgaz transfer merkezi kapsamında Türk yetkililerin arz ve talepleri incelediğini belirtti.

Kaynak, bu kapsamda Avrupa pazarının hedef alındığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazprom’un projesini değerlendirme ve en üst düzeydeki müteakip görüşmeler için teklifler hazırlama talimatı verdiğini ekledi.

Çalışma gruplarının kurulduğunu belirten kaynak, tüm boyutların incelendiğini ve durumda gelişme oldukça kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.