Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden İddialara Tepki! “Gizli Anlaşma Yok”

Türkiye'nin Tahıl Anlaşması'na yönelik gizli görüşmeler yürüttüğü iddialarına ismi belirtilmeyen Cumhurbaşkanlığı yetkilisinden açıklama geldi. Detaylar haberde...
Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden İddialara Tepki! “Gizli Anlaşma Yok”
HABER GİRİŞ

Rusya, anlaşma şartlarının yerine getirilmediği gerekçesiyle Tahıl Koridoru Anlaşması’nı sonlandırdığını açıklamıştı. Anlaşmanın askıya alınmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen Rusya’dan herhangi bir olumlu dönüş gelmedi. Yabancı basında ise Rusya, Türkiye ve Katar’ın yeni bir tahıl anlaşma üzerinde hazırlandığı haberleri yer aldı.

Bugün ismi açıklanmayan Cumhurbaşkanlığı yetkilisi Türkiye’nin Tahıl Anlaşması’yla ilgili gizli görüşmeler yürüttüğü iddiaları hakkında konuştu.

Sputnik’e konuşan yetkili bu haberlerin yorumlanmaya değmeyeceğini söyledi.

İsmi açıklanmayan yetkili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kabine toplantısında “Önümüzdeki dönemde tahıl koridorunun tüm tarafların beklentilerini karşılayacak adil şartlarda yeniden açılması için daha çok çaba harcayacağız.” ifadelerine değindi.

“Türkiye’nin Başka Amacı Yok”

Cumhurbaşkanlığı yetkilisi, girişim ve amaçların son derece açık ve net olduğunu belirterek, bunun muhtaç ülkelerde gıda güvenliği tehdidine engel olunması olduğunu kaydetti. “Türkiye’nin başka amacı yok, amaçlarımızı bilen tüm taraflarla açık, samimi bir diyalog yürütülüyor.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca söz konusu haberlerin Türkiye’nin çabalarını şeytanlaştırma amacı güttüğünü söyledi.

Tahıl koridoru anlaşmasının devam edip etmeyeceği merak edilirken konuya yönelik konuşan isimlerden biri olan Kremlin Sözcüsü Peskov, en son Rusya’nın anlaşmaya dönmek için hazır olduğunu fakat şartların yerine getirilmesi gerektiğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.