Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanına Hakaret Eden İsveçli Sunucu İstifa Etti

Türkiye ve İsveç arasında NATO üyeliği ile ilgili karşılıklı diyalog devam ederken, İsveç'te yayımlanan bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren ifadeler kullanıldığı duyuruldu.
Cumhurbaşkanına Hakaret Eden İsveçli Sunucu İstifa Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

NATO’ya girebilmek için Türkiye ile temaslar halinde bulunan İsveç ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İsveç’te bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren sözler kullanıldığı ve sonrasında sunucunun istifa ettiği açıklandı.

Sputnik tarafından aktarılan bilgilere göre İsveç devlet televizyonu Sveriges Television (STV) programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren sözlere ve fotoğraflara yer verildi. Programın yapımcısı ve sunucusu Kristoffer Ahonen Appelquist’in istifa ettiği belirtildi.

Sunucunun STV’ye çok yıprandığını ve bu yüzden programı bırakıp kanaldan ayrıldığını söylediği aktarıldı. Appelquist, ‘Satir’ adlı komedi haber programını sunuyordu. 30 Eylül’de yayınlanan programda Erdoğan’a hakaretler içeren sözlere ve fotoğraflara yer verdiği ifade edildi.

Sunucu Appelquist, sosyal medya hesabından “Bu gece izleyeceğiniz program son olacak. Beni izlediğiniz, tezahürat yaptığınız için teşekkürler.” notuyla şu paylaşımı yaptı:

Kristoffer Ahonen Appelquist Twitter
Kaynak: Twitter

İsveç-Türkiye Arasındaki En Son Gelişmeler

İsveç NATO üyeliği konusunda Türkiye ile iyi ilişkiler kurmaya devam ediyor. En son İsveç, Türkiye’nin şartlarına uyduğunu söyleyen bir mektup gönderdi. Mektupta imzalanan mutabakatın şartlarına tamamen bağlı kalındığı ve bunu göstermek için 14 örneğin yer aldığı bildirildi.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, NATO üyeliği konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek isteği kabul edilmişti. Geçen günlerde ikili arasında iletişim sağlandığı ve ilişkilerin iyileştiği aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu