Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Kararı ile Polonya’ya Vize Muafiyeti!

Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Polonya vatandaşları için Türkiye’ye vize muafiyeti sağlandı. Detaylar altta;
Cumhurbaşkanı Kararı ile Polonya’ya Vize Muafiyeti!
Yorum

Polonya vatandaşlarına yönelik vize muafiyeti gündemin dikkat çeken gelişmelerinden oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan 5423 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye’den Polonya’ya vize muafiyeti geldi.

Buna göre Polonya Cumhuriyeti’nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanacağı bildirildi.

Karar, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 18. maddesi gereğince verildi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı’na göre Türkiye’nin vize muafiyeti tanıdığı 91 ülke bulunuyor.

Avusturya Cumhuriyeti, Belçika Krallığı, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Hırvatistan Cumhuriyeti, Hollanda Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya Krallığı, Malta Cumhuriyeti, Norveç Krallığı, Polonya Cumhuriyeti ve Portekiz Cumhuriyeti’nin umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı 1 Mart 2020 tarihinde duyuruldu.

Endonezya Cumhuriyeti’nin umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 günü aşmamak kaydıyla 30 güne kadar ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin kararın tarihi ise 22 Aralık 2021 olarak biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu