Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mülteci Akını Çabasını Boşa Çıkardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin terör belasından kurtulacağını söylerken mülteci akını çabasını boşa çıkardıklarını ifade etti. Detaylar haberin devamında;
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mülteci Akını Çabasını Boşa Çıkardık
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Stadyumu’da düzenlenen Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Farklı branş, uyruk ve rütbelerde 3 bin 810 kişiyi akademiden mezun etttiklerini ve yeni mezunların katılımı ile birlikte jandarma teşkilatının daha da güçleneceğini söyleyerek sözlerine başlayan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kritik kurumların yeniden yapılandırıldığına dikkat çekti.

Erdoğan’dan “Türkiye, Terör Belasından Kurtulacak” Mesajı

Jandarma ve sahil güvenlik birimlerinin yeni bir ruha kavuştuğunu memnuniyetle gördüklerini, bölücü örgütün Kandil’deki baronlarına nefes aldırmadıklarını ifade etti.

Kandırılıp dağa kaçırılan gençlerin sayısının günden güne azaldığını ve terör örgütüne katılımın, tarihin en düşük seviyelerine indiği bilgisini veren Erdoğan, Türkiye’nin önünde sonunda terörle mücadeleden muhakkak kurtulacağı mesajını verdi.

Sözlerinin devamında, “Teröristler ya nedamet duyup, Türk adaletine teslim olacaklar ya da devletimizin demir yumruğuyla yüzleşeceklerdir. Bunun dışında önlerinde başka hiçbir yol yoktur” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

“Mülteci Akını Çabalarını ve Senaryolarını Boşa Çıkarıyoruz”

“Türkiye’yi mülteci akını ile sıkıştırma senaryolarını boşa çıkarıyoruz” diyen Erdoğan, insan kaçakçılarına karşı alınan tedbirleri içeride ve sınır hattında artırdıklarına ve yılbaşından bu yana 143 bin düzensiz göçmenin ülkeye girişinin engellendiğine dikkat çekti.

Kaçak olanların ve suça bulaşanların tespit edilip sınır dışı edildiğini, 61 bin kaçak göçmenden 25 bininin sınır dışı edilmiş olduğu bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TCCB

Erdoğan, ayrıca “Ülkemiz ekonomisine katkı yapan, döviz getiren, istihdam oluşturan, eğitim gören yabancı misafirlerimizi de bağrımıza basıyoruz” sözlerini kullandı.

“1 Milyon Kardeşimiz Suriye’ye Dönecek”

Mevcut sorunları Türk milletine yakışan vicdani duruşla çözüme kavuşturmayı dilediğini söylerken gönüllü, onurlu, güvenli geri dönüşleri yaygınlaştırmak amacıyla Suriye’nin kuzeyinde kalıcı konutların yapımının sürdüğünü ve böylelikle yaklaşık 1 milyon kişinin vatanlarına geri dönebileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.