Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyona Teslim Olmayacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın gündeminde enflasyonla mücadele vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyona Teslim Olmayacağız!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı olarak 2024 bütçesini Meclis’e sunduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili, “Bütçemizin temel önceliği depremde yıkılan şehirlerimizin ayağa kaldırılması ve depreme karşı alınacak önlemlerdir. 14 milyondan fazla insanımızı etkileyen 6 Şubat depremlerinin acısını ilk günkü gibi yüreğimizde hissediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Enflasyonla çok yönlü bir mücadele içerisinde olduklarını vurgulayan Erdoğan, “Ekonomide atılan adımların günlük hayattaki yansımalarını görmek biraz vakit alıyor. Türkiye vatandaşlarını mağdur etmez. Her çalışanın her emeklinin sıkıntısı bizim de sıkıntımızdır.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Ama milletimiz şundan emin olsun ki Türkiye ne büyümesinden taviz verir ne enflasyona teslim olur ne de dar gelirliler başta olmak üzere vatandaşlarının mağduriyetine göz yumar.” ifadeleri ile sürdürdü.

Terörle Mücadele Mesajı

Erdoğan, terörle mücadelenin bir diğer gündemleri olduğunu belirterek, tezkereye destek veren parti ve milletvekillerine teşekkür etti. Tarihin tezkereye hayır diyerek teröristlere can suyu olanları da affetmeyeceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

İsrail’in Gazze Saldırıları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları da vardı. 7 Ekim’den bu yana krizin daha fazla büyümemesi için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Erdoğan, İsrailli siviller dâhil, sivilleri hedef alan eylemleri asla mazur görmediklerini ifade ettiklerini, bu ilkeli duruşu dün olduğu gibi bugün de sürdürdüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail devletiyle bir sorun olmadığını belirterek, “İsrail’in uyguladığı vahşeti, devlet değil örgüt gibi hareket etme tarzını asla tasvip etmedik, etmeyeceğiz. İsrail, 7 Ekim’den beri Gazze’deki masum insanlara karşı, tarihin en kanlı, en iğrenç, en vahşi saldırılarından birini gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında ölenlerin neredeyse yarısının çocuklardan, kalan yarısı da onların anneleri ve aile büyüklerinden oluştuğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Batı’nın Hamas’ı bir terör örgütü olarak gösterdiğini belirterek, “Ey İsrail, sen bir örgüt olabilirsin. Bu batının sana borcu çok. Ama Türkiye’nin sana borcu yok. Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş, mücahitler grubudur.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, Gazze’de ateşkes ilan edilmesi gerektiğini belirterek, tarafların tetikten elini çekmesini ve barış çağrısında kulak verilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin sorumluluk almaktan asla geri kalmayacağını vurgulayan Erdoğan, “Garantörlük en tutarlı yöntemdir. Somut adım atmaya davet ediyoruz. Filistin tarafının garantörlerinden olmaya hazırız. Önerdiğimiz garantörlük en somut yöntemdir.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.