Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale’de: Tarihin Akışı Değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi'nde düzenlenen "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni"nde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale’de: Tarihin Akışı Değişti
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında düzenlenen etkinlikte konuştu. Yapılan tören sonrasında konuşan Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin anlam ve önemine dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan sözlerine Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılının kutlu olmasını temenni ederek başladı.

İstiklale aşık bir milletin 107 yıl önce burada tarihin akışını değiştirdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çanakkale Savaşları milletimizin fedakarlık, vatanseverlik gibi yüksek faziletlerinin sergilendiği büyük bir kahramanlık destanıdır. Dünyanın en güçlü orduları hüsrana uğramıştır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Çanakkale açıklamaları
Kaynak: Twitter

Türk Milleti Mazlumların Umudu Oldu

Vatanını korumak pahasına canını verecek bir millet karşısında durabilecek bir kuvvetin olmadığını vurgulayan Erdoğan, Türk milletinin verdiği mücadele ile mazlumların umudu olduğunu söyledi.

Çanakkale Zaferi’nin Balkanlar’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Asya’ya yüz milyonlarca kardeşimizin ortak zaferi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Gönül coğrafyamızın dört bir köşesinden gelip burada toprağa düşen şehitlerin mezarları da var.” diye konuştu.

Cumhurbaşkan Erdoğan sözlerini, “Gazi Mustafa Kemal’in komutasındaki o kınalı kuzuların çıktığı yolda Haçlı zihniyetine karşı hilalin zaferini tüm dünyaya gösterdiğimiz yerde biz de evlatlarımızı bu düşüncede yetiştirmeliyiz.” ifadeleri ile tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışına katılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu