Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birçok Konuda Batı’dan İyi Durumdayız

New York’ta bulunduğu sırada ABD medyasına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun aşılamayacak bir tehlike olmadığını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birçok Konuda Batı’dan İyi Durumdayız
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin PBS kanalına özel bir röportaj verdi. Rusya ve Ukrayna arasındaki duruma dair kapsamlı açıklama yapan Erdoğan, toplu mezar konusuna en ideal cevabın Birleşmiş Milletler’in yapması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin makroekonomik sorunları hakkında da konuşan Erdoğan, enflasyonun aşılamaz bir ekonomik tehlike olmadığını ifade etti.

“Ben ekonomistim. Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Biz şu anda 250 milyar dolar ihracatı yakalamış bir ülkeyiz.” ifadesini kullanarak diğer ülkelerle kıyaslamalarına devam etti.

Şu anda Amerika’da, Almanya’da ve Fransa’da market raflarının boş olduğunu ancak bizim ülkemizde böyle bir durum olmadığını söyledi.

Türkiye’de vatandaşların istediği her ürünü marketlerde bulabildiğini söyledi. Ardından sözü Tarım Kredi Kooperatifleri’nde satılan ucuz ürünlere getirdi. Bunların diğer zincir marketlere göre çok daha düşük fiyatlı olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, geçen ay Tarım Kredi marketlerinde indirimli ürünlerin satılmaya başladığını duyurmuştu.

Ekonomi anlamında da sorun olmadığını ve şu anda yüzde 7,6 büyüme ile dünyada ikinci sırada olduğumuzu sözlerine ekledi.

Meydanların Dilini İyi Bilirim

2023 yılında yapılacak seçimlere dair yöneltilen soruya, “Bizim şu anda seçimleri kazanma noktasında bir endişemiz yok. Ben meydanların dilini iyi bilirim. Şu anda yaptığım toplu açılışlarda, meydan mitinglerinde eğer on binleri meydanlara toplayabiliyorsam, bu halkımın bize olan teveccühünü göstermektedir.” şeklinde cevap verdi.

Türkiye’nin sağlık, eğitim ve savunma olmak üzere birçok konuda Batı ile mukayese edilemeyecek derecede iyi olduğunu belirtti.

Bu sebeplerle yüzde 52 oranla cumhurbaşkanlığını kazandığını söyleyen Erdoğan, gelecek seçimi de aynı şekilde kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.