Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CRFSA ve TSGYO Temettü Kararını, SNGYO Sözleşmesini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören CRFSA ve TSGYO temettü kararını, SNGYO ise sözleşmesini paylaştı. İşte detaylar;
CRFSA ve TSGYO Temettü Kararını, SNGYO Sözleşmesini Duyurdu
Yorum

Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi (CRFSA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak yatırımcılarını bilgilendirdi. Şirket, 186.832.405 TL dönem zararı gerçekleştiği için temettü vermeyeceğini bildirdi.

CRFSA, günlük yüzde 2,8 düşüşle kapanışını 61 TL’den yaptı.

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (TSGYO), 2022 yılı faaliyetlerinden doğan faaliyet karının geçmiş yıllar zararından mahsup edilerek kar dağıtımı yapılmaması hususunun Genel Kurul’da kabul edildiğini açıkladı. Böylece Carrefoursa ve TSKB Gayrimenkul, temettü vermeyecek şirketlerin arasında adını yazdırmış oldu.

TSGYO, günlük yüzde 2 yükselişle 4,4 TL’den kapanış yaptı.

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (SNGYO), taşınmaz satış vaadi ve arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanması hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. Şirket, Sancaktepe’de toplam 7.291,44 metrekare alanlı arsa için “Arı Leasing” ile “Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığımda İnşaat Sözleşmesi” imzalanmasına karar verdiğini duyurdu.

SNGYO, haftanın son gününü yatay tamamlayarak 2,9 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu