Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Core Scientific Güç Kesintilerine Rağmen Bitcoin Üretimini Artırdı

Madencilik firması, Teksas'taki elektrik kesintilerini nedeniyle operasyonlarını belirli zamanlarda durdurduğunu açıkladı.
Core Scientific Güç Kesintilerine Rağmen Bitcoin Üretimini Artırdı
HABER GİRİŞ

Kripto para madenciliği alanında faaliyet gösteren Core Scientific, Teksas elektrik şebekesindeki kesintiler nedeniyle operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı. Şirket buna rağmen Temmuz ayında 1.221 Bitcoin çıkardı.

Duyuruda aylık Bitcoin üretiminin Haziran ayında 1.106’dan Temmuz’da 1.221’e yükseldiği kaydedildi. Bu yaklaşık yüzde 11’lik bir artışı temsil ediyor. Firma, birden fazla veri merkezindeki aşırı sıcaklıklar nedeniyle operasyonları azalttığını bildirdi. Kendi kendine madencilik sunucularının sayısını ve hash oranını yüzde 6 oranında artırdı.

Core Scientific eyaletin elektrik şebekesini kontrol eden elektrik dağıtım şirketini desteklemek için Temmuz ayında Texas veri merkezi operasyonlarını birkaç kez tamamen kapattı. Firma, güç taleplerini 8.157 megawatt-saat (MWh) kadar azalttığını bildirdi.

Yüksek Sıcaklık Faaliyetleri Olumsuz Etkiledi

Teksas’ın birçok yerindeki sakinler, Temmuz ayında çok yüksek sıcaklıklar ile karşı karşıya kaldı. Eyalette madencilik operasyonlarına da ev sahipliği yapan Riot Blockchain, BTC üretiminde Haziran-Temmuz döneminde 421’den 318’e yüzde 24’lük bir düşüş bildirmişti.

Core Scientific CEO’su Mike Levitt, Temmuz ayında firmanın veri merkezi barındırma kapasitesini 75 MW artırmayı planladığını ve bu yılın sonunda 30 EH/s hash oranına ulaşmayı hedeflediğini söyledi. Şirket Haziran ayında 167 milyon dolara 7.000’den fazla BTC ve Temmuz ayında 44 milyon dolara 1.975 BTC satışı gerçekleştirmişti.

GCM Yatırım Banner

Madencilik firması, 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin kazanç raporunu 11 Ağustos’ta yayınlamayı planlıyor. Teksas sakinleri su ve elektrik faturalarındaki artışın yanı sıra ilçedeki kuraklık dönemlerinde ekipmanı soğutmak için kullanılan suyun azalmasından endişe duyuyorlar.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.