Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Riot Blockchain’e Sıcak Hava Etkisi: Çıkarılan Bitcoin Azaldı

Şirket sıcak havalardan dolayı enerji tüketimini azalttı ve Temmuz’da yüzde 28 daha az Bitcoin çıkardı.
Riot Blockchain’e Sıcak Hava Etkisi: Çıkarılan Bitcoin Azaldı
HABER GİRİŞ

Sektörün önde gelen Bitcoin madencilerinden Riot Blockchain, Teksas’taki tesisinde sıcak hava dalgasının etkisine maruz kaldı. Şirket yüksek enerji talebini karşılamak için bazı operasyonlarını kapatmak durumunda kaldı.

Riot Blockchain bu nedenle Temmuz’da 318 Bitcoin üretti. Bu bir önceki aya göre yüzde 28’lik bir azalmayı temsil ediyor. Madenci kesintiden 9,5 milyon dolar elektrik tasarrufu ve diğer faydalar elde etti.

Riot Blockcain CEO’su Jason Les “Enerji talebi geçtiğimiz ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından, şirket Teksas’ta daha fazla gücün mevcut olmasını sağlamak için gönüllü olarak enerji tüketimini azalttı.” açıklamasını yaptı.

Bazı Bitcoin madencileri, Teksas’ta ABD’yi kasıp kavuran ısı dalgaları nedeniyle Temmuz ayında enerji talebi arttıkça madencilik operasyonlarını geçici olarak durdurdu.

Les, Riot’un Temmuz ayında 11.717 megawatt saati bir ay boyunca ortalama 13.121 eve elektrik sağlamaya yetecek kadar azalttığını ve bunun şirketin elektrik maliyetlerini düşürdüğünü sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Şirket Bitcoin Satışı Gerçekleştirdi

Çıkardığı bazı Bitcoin’lerden para kazanma stratejisine ayak uyduran Riot, Temmuz ayında 275 BTC sattı ve 5,6 milyon dolar gelir sağladı. Madenci şu anda rezervlerinde yaklaşık 6.696 Bitcoin tutuyor.

Riot mevcut hash oranının saniyede 4,2 exahash (EH/s) olduğunu ve toplam hash oranının 2023’ün ilk çeyreğine kadar 12,5 EH/s’ye çıkmasını beklediğini söyledi.

Şirketin hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 65 düştü ve Bitcoin’in yaklaşık yüzde 50’lik düşüşünü geride bıraktı. Riot’un hisseleri gün içerisinde yaklaşık yüzde 7 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın