Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Riot Blockchain’e Sıcak Hava Etkisi: Çıkarılan Bitcoin Azaldı

Şirket sıcak havalardan dolayı enerji tüketimini azalttı ve Temmuz’da yüzde 28 daha az Bitcoin çıkardı.
Riot Blockchain’e Sıcak Hava Etkisi: Çıkarılan Bitcoin Azaldı
Yorum

Sektörün önde gelen Bitcoin madencilerinden Riot Blockchain, Teksas’taki tesisinde sıcak hava dalgasının etkisine maruz kaldı. Şirket yüksek enerji talebini karşılamak için bazı operasyonlarını kapatmak durumunda kaldı.

Riot Blockchain bu nedenle Temmuz’da 318 Bitcoin üretti. Bu bir önceki aya göre yüzde 28’lik bir azalmayı temsil ediyor. Madenci kesintiden 9,5 milyon dolar elektrik tasarrufu ve diğer faydalar elde etti.

Riot Blockcain CEO’su Jason Les “Enerji talebi geçtiğimiz ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından, şirket Teksas’ta daha fazla gücün mevcut olmasını sağlamak için gönüllü olarak enerji tüketimini azalttı.” açıklamasını yaptı.

Bazı Bitcoin madencileri, Teksas’ta ABD’yi kasıp kavuran ısı dalgaları nedeniyle Temmuz ayında enerji talebi arttıkça madencilik operasyonlarını geçici olarak durdurdu.

Les, Riot’un Temmuz ayında 11.717 megawatt saati bir ay boyunca ortalama 13.121 eve elektrik sağlamaya yetecek kadar azalttığını ve bunun şirketin elektrik maliyetlerini düşürdüğünü sözlerine ekledi.

Şirket Bitcoin Satışı Gerçekleştirdi

Çıkardığı bazı Bitcoin’lerden para kazanma stratejisine ayak uyduran Riot, Temmuz ayında 275 BTC sattı ve 5,6 milyon dolar gelir sağladı. Madenci şu anda rezervlerinde yaklaşık 6.696 Bitcoin tutuyor.

Riot mevcut hash oranının saniyede 4,2 exahash (EH/s) olduğunu ve toplam hash oranının 2023’ün ilk çeyreğine kadar 12,5 EH/s’ye çıkmasını beklediğini söyledi.

Şirketin hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 65 düştü ve Bitcoin’in yaklaşık yüzde 50’lik düşüşünü geride bıraktı. Riot’un hisseleri gün içerisinde yaklaşık yüzde 7 yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%