Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase’in Net Geliri İkinci Çeyrekte Yavaşlasa da Beklentiyi Aştı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, ikinci çeyrekte analist beklentilerini aşan net gelir bildirdi. Ayrıntılar geliyor…
Coinbase’in Net Geliri İkinci Çeyrekte Yavaşlasa da Beklentiyi Aştı
HABER GİRİŞ

ABD’li kripto para borsası yılın ikinci çeyreğine dair sonuçlarını paylaştı. Coinbase, 2023’ün ikinci çeyreği için düzenleyiciler tarafından kendisine karşı alınan son önlemlere rağmen, Blackrock ile olan saklama anlaşması ve kurumsal odaklanmayla desteklenen 663 milyon dolar net gelir bildirdi.

Net gelir bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 düştü, ancak Binance gibi rakiplerin düzenleyici sorunlar nedeniyle çıkmaza girmesi nedeniyle ABD’de artan pazar hakimiyetine atfedilen tahminler aşıldı.

Net kayıp 97 milyon dolardı ve bu borsa için arka arkaya altıncı üç aylık kayıp oldu. Yine de geçen yılın 2. çeyreğine göre daha az bir kayıp kaydedildi.

Şirket performansını karşılaştırırken anlamlı bir ölçüm sağlayabilen düzeltilmiş FAVÖK, önceki yılki 151 milyon dolarlık FAVÖK kaybından 194 milyon dolar oldu. Coinbase’in bu dönemde kripto ticareti sağlayarak elde ettiği toplam işlem geliri, ilk çeyreğe kıyasla yüzde 13 düştü.

Borsa, toplam işlem hacminde yüzde 37’lik üç aylık düşüşle birlikte işlem gelirinde 327 milyon dolar gördü. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca işin ticari olmayan bölümlerine odaklanıldığını ve odak alanları olarak ölçeklenebilirlik, yasal netlik ve kripto kullanımını artırma olarak adlandırdığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Coinbase baş hukuk sorumlusu Paul Grewal ise borsanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davayı kazanacağına güvendiğini ifade ederek, davanın tamamen reddedilmesini beklediklerini söyledi. Mali sonuçların bildirilmesi sonrası, Coinbase hisseleri 91 dolar seviyesinde sabit kaldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.