Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Yol Haritasında Abonelik Geliri ve NFT’lere Odaklanacak

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, borsanın üç yıllık planlarından bahsetti. Armstrong, abonelik geliri ve NFT'lere yöneleceklerini söyledi.
Coinbase Yol Haritasında Abonelik Geliri ve NFT’lere Odaklanacak
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, piyasadaki olumsuz şartlardan en çok etkilenen firmalar arasında yer alıyor. Borsa bu durumu değiştirmek adına gelecek planlarına odaklanmış durumda.

Coinbase kurucusu ve CEO’su Brian Armstrong, borsanın uzun vadeli planlarını ve beklentilerini paylaştı. Armstrong, gelecekte daha fazla borsa ve rakip pazar payı için rekabet edebilecek benzer ürünler ve hizmetler piyasaya sürmenin gelecek planları arasında yer aldığını belirtti.

Abonelik ve hizmet gelirine yönelik çok fazla yatırım yaptıklarını belirten Armstrong, “Bundan 10 veya 20 yıl sonra alım satım ücretlerinin işimizin önemli bir parçası olacağının farkındayız. Ancak gelirimizin yüzde 50’den fazlasının aboneliklerden ve hizmetlerden elde edildiği bir yere gitmek istiyorum.” diye konuştu.

Coinbase CEO’su, şirketin son üç yıldır bu değişime odaklandığını ve bunun gelir akışının yüzde 18’ini oluşturan abonelikler ve hizmetler ile sonuçlandığını söyledi. Armstrong’a göre bu, 2020’de gelire yapılan yüzde 4’lük katkının üzerinde bir rakam.

Hisse senedi teklifleri ve USDC saklama hizmetleri ile abonelik ve hizmet gelirinde artış yaşadıklarını kaydeden Armstrong, Coinbase Cloud gibi diğer projelerin geliştirilmesinin, bu akışların büyümesine daha da katkıda bulunacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Coinbase, NFT’lere İlgili

Kripto para borsasının CEO’su son dönemde büyük ilgiye maruz kalan NFT’lere olan inancını vurguladı. Coinbase, Nisan ayında NFT pazarının beta sürümünü hayata geçirmişti.

Şirketin halen NFT’lere bağlı olduğunu aktaran Armstrong, “NFT alanında hala çok erken. Geçen yıl, Bored Apes ticareti yapan insanlarla ve ilgi çeken her türlü farklı şeyle büyük bir artış gördük. Ama bence bu, NFT’lerin ne olacağına dair uzun bir yolculuğun ilk adımı.” değerlendirmesinde bulundu.

Armstrong, NFT’lerin insanların sosyal medyayı kullanma şeklini, müzik endüstrisinin işleyişini ve yaratıcı yeteneklerin izleyicilerle etkileşime girme şeklini değiştireceğini belirtti.

İnsanların NFT’lere teklif verebileceği ve talep edebileceği tüm farklı yerleri tek bir alanda toplama sürecinde olduklarını belirten Coinbase CEO’su, bunun kendilerine avantaj sağlayacağını söyledi.

Coinbase geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek raporunu paylaşmıştı. Borsa kripto para piyasasındaki çöküşün etkisiyle, büyük zarar bildirmişti. Zarar bildirimine rağmen yatırım planlarında bir değişiklik olmadığının altı çizilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.