Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase NFT Marketini ABD’de Sınırlı Kullanıcıya Sundu

ABD’li borsa gelecekte NFT pazarı ile bu alanın en büyüğü olan Opensea’ya rakip olmayı hedefliyor. Ayrıntılar geliyor…
Coinbase NFT Marketini ABD’de Sınırlı Kullanıcıya Sundu
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, uzun zamandır beklenen NFT pazarının beta sürümünü başlattı. Borsa 3 milyonluk bekleme listesinden küçük bir kullanıcı grubunun platformu ilk kez kullanmasına izin verdi.

Borsa NFT marketi kuracağını ilk olarak geçen yılın Ekim ayında duyurmuştu. Coinbase pazar yerinde Ethereum tabanlı NFT’lerin ticaretine imkan sağlayacak.

Platform, kullanıcıların kişisel profillerini sergilemelerine ve içerikleri Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarına görsel olarak benzeyen bir “Sizin İçin” beslemesinde görünecek hesapları takip etmelerine izin verecek.

NFT Pazarı Sosyal Medya Odaklı Olacak

NFT Pazarı Sosyal Medya Odaklı Olacak

Bir Coinbase yetkilisi, kullanıcıların birbirlerinin gönderilerini beğenebileceğini ve yorum yapabileceğini söyledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Coinbase Ürün Başkan Yardımcısı Sanchan Saxena, NFT marketlerinin alım satım yapmaktan daha fazlası olduğunu belirterek, yeni bir topluluk oluşturma planlarından bahsetti. Saxena sosyal bir pazar yeri oluşturacaklarını belirtiyor.

Herkes için açık bir NFT ortamı yaratmayı hedefleyen Coinbase, her türlü saklama cüzdanını ve kredi kartlarıyla fiat satın alımlarını destekleyecek. Saxena, pazarın sıfır işlem ücretiyle başlayacağını, ancak sonunda düşük, tek haneli bir ücret uygulayacağını söyledi.

Sosyal medya odaklı bir pazar yeri, mevcut NFT ortamına yeni bir soluk getirebilir. Meta CEO’su Mark Zuckerberg Mart ayında, NFT’lerin Instagram’a geleceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.