Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase İkinci Çeyrekte Kriptodaki Çöküş ile Büyük Zarar Bildirdi

Kripto para borsası ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Zarar bildirimi sonrası hisseler düştü.
Coinbase İkinci Çeyrekte Kriptodaki Çöküş ile Büyük Zarar Bildirdi
HABER GİRİŞ

ABD’li kripto para borsası Coinbase, ikinci çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Borsa bu dönemde 1 milyar doların üzerinde kayıp bildirdi. Şirketin geliri bu çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 düştü ve 803 milyar dolara geriledi.

Borsa geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde 2 milyar dolar gelir bildirimi yapmıştı. Düşen gelirde kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşün başrol oynadığı belirtildi. Coinbase hisseleri ikinci çeyrek bildiriminin ardından yüzde 5’in üzerine değer kaybı yaşadı.

Yatırım Planlarında Değişiklik Yok

Mevcut kripto kışının ortasında bile Coinbase, kripto ticareti için tek durak noktası olma hedefine doğru ilerlemeye devam ediyor. Geçen hafta, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un müşterilerinin 10 trilyon dolar ile Coinbase üzerinden kripto ticareti yapmasını sağlayan bir ortaklık duyurmuştu.

Şirket mektupta, “İkinci çeyrek kripto şirketleri için bir dayanıklılık testi ve genel olarak karmaşık bir çeyrekti. Dramatik piyasa hareketleri, işlem gelirini etkileyen kullanıcı davranışını ve işlem hacmini değiştirdi, ancak aynı zamanda risk yönetimi programımızın gücünü de vurguladı.” ifadelerini kullandı.

Coinbase hisseleri kripto kışının ortasında geçen yıldan bu yana büyük düşüş yaşadı. Geçen yılın son çeyreğinden bu yana yüzde 75’e yakın kayıp görüldü. Aynı dönemde Bitcoin de benzer oranda bir kayıp kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Kurumsallar Satış Yaptı

Hissedar mektubunda, ikinci çeyrekte net çıkışlar görülmesine rağmen, bu davranışın çoğunluğunun riskten kaçınan kurumsal müşteriler tarafından gerçekleştirildiğine yer verildi. Borsa toplam kripto piyasası kapitalizasyonundaki pazar payının yüzde 11,2’den yüzde 9,9’a düştüğünü bildirdi.

Coinbase tüm yıl için görünümünü güncelledi. Üç ay önce 5 milyon ila 15 milyon arasında değişen aylık işlem yapan kullanıcı sayısı şimdi 7 milyon ila 9 milyon arasında değişiyor. Kripto para borsası pazarlama harcamalarını azaltmak için ücretli medya ve teşviklerle daha az iş yaparken, ücretsiz trafiği çekmenin yollarını arıyor.

Aynı zamanda teknoloji, geliştirme ve genel ve idari giderler için tahminini çeyrek önceki 4,25 milyar dolar ila 5,25 milyar dolar aralığından 4 milyar ila 4,25 milyar dolara düşürdü. Buna altyapı harcamalarının optimize edilmesi dahil edildi.

Armstrong: Tüm Faktörleri Kontrol Etmiyoruz

Coinbase CEO’su ikinci çeyrek raporu ile ilgili açıklamasında, makroekonomik faktörleri ve kripto pazarının tamamını kontrol etmediklerini belirterek, müşteriler için harika ürünler oluşturmaya odaklandıklarını belirtti. Kısa vadeli verilerin düşüncelerini değiştirmeyeceğini sözlerine ekledi.

Kripto para borsası geçtiğimiz günlerde, piyasadaki olumsuz koşulları neden göstererek, iş gücünü azaltacağını duyurmuştu. Bu karar doğrultusunda 1.100 kişiyi işten çıkarmıştı. Diğer yandan borsa aleyhine kayıt dışı menkul kıymet ticaretine izin verdiği iddiasıyla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma açılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.