Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Hisseleri BlackRock Ortaklığı ile Sert Yükseldi

ABD’li borsa, varlık yöneticisi BlackRock ile kripto ortaklığı kurarken, Coinbase hisseleri yüzde 30’dan fazla yükseldi.
Coinbase Hisseleri BlackRock Ortaklığı ile Sert Yükseldi
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, dünyanın en büyük varlık yönetimi firması BlackRock ile ortaklığa imza attı. Bu ortaklık sonrası Coinbase hisseleri Nasdaq endeksinde yüzde 30’un üzerinde günlük kazanç elde etti.

Yüksek oynaklık nedeniyle alım satım işlemleri geçici süreliğine durduruldu. Hisse değeri 115 dolar seviyesinden açılırken, an itibarıyla 93 dolardan işlem görüyor.

Coinbase hisseleri kripto para piyasasındaki düşüşün etkisiyle, geçen zaman içerisinde yüzde 60’ın üzerinde değer kaybı yaşadı. BlackRock, Coinbase ortaklığı ile kriptoyu doğrudan kurumsal yatırımcılara sunmayı amaçlıyor.

Şirketin stratejik ekosistem ortaklıklarının küresel başkanı Joseph Chalom, “Kurumsal müşterilerimiz dijital varlık piyasalarına açılmakla giderek daha fazla ilgileniyor ve bu varlıkların operasyonel yaşam döngüsünü nasıl verimli bir şekilde yöneteceklerine odaklanıyorlar” açıklamasında bulundu.

Erişim, kurumsal kripto yatırımcıları için mevcut bir entegre ticaret çözümü olan Coinbase Prime aracılığıyla verilecek. Açıklamada platform entegrasyonunun geliştirileceği ve işlevlerin aşamalı olarak kullanıma sunulacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Coinbase Başkanı Emilie Choi ise açıklamasında, “BlackRock’un yatırım yönetimi teknolojisindeki derin uzmanlığı, Coinbase’in entegre sistemleri ile birleştiğinde dijital varlık yatırımına daha fazla kurumsal erişim ve şeffaflık sağlanacak” diye konuştu.

Coinbase Toparlanmaya Çalışıyor

Coinbase bu yıl kripto fiyatlarındaki büyük düşüş ve son zamanlardaki bir düzenleyici sarsıntı ile karşı karşıya kaldı. BlackRock ile yapılan ortaklık, daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekmeyi sağlayabilir. Bunun tüm dijital varlık endüstrisi için daha geniş bir toparlanmanın yolunu açabileceği belirtiliyor.

Coinbase’e yönelik geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasa dışı menkul kıymet ticaretine izin verdiği gerekçesiyle inceleme başlatılmıştı. SEC, borsada yakın zamanda listelenen 7 kripto para biriminin kayıt dışı olduğunu savunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın