Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Vadeli İşlemleri ABD Dışındaki Kullanıcılara Getiriyor

ABD’li kripto para borsası Coinbase, ülke dışındaki kullanıcılara vadeli işlem imkanı sağlamak için düzenleyici onay aldı. Detaylar haberde...
Coinbase Vadeli İşlemleri ABD Dışındaki Kullanıcılara Getiriyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından ABD’li Coinbase, küresel pazardaki kullanıcılar için yeni bir hizmeti hayata geçiriyor. Borsadan yapılan açıklamada, Coinbase International Exchange’in, ABD dışındaki uygun perakende müşterilerinin kalıcı vadeli işlemler yapmalarını sağlamak için Bermuda’nın mali düzenleyicisinden düzenleyici onay aldığı bildirildi.

Bermuda Para Otoritesi’ne (BMA) teşekkür eden borsa, önümüzdeki haftalarda uygun müşterilere Coinbase Advanced’de kalıcı vadeli işlem sözleşmelerine erişim sunmayı planlıyor. Coinbase küresel olarak genişlemeyi hedefliyor ve bu yılın Mayıs ayında uluslararası borsasını duyurdu. Bu duyuru sonrası borsa Bitcoin ve Ethereum için kalıcı vadeli işlem sözleşmelerini listeledi.

Sürekli vadeli işlemler, vadesi dolmadan ilerlemeye devam eden bir türev piyasasıdır. Coinbase açıklamasında, “Kripto teknolojisinin sürekli olarak yenilikçiliği teşvik etmesine olanak tanıyan bir kripto düzenleyici çerçeve oluşturmak için üst düzey küresel düzenleyicilerle ortaklık kurmaya kendimizi adadık.” ifadeleri yer aldı.

Borsa ABD Dışında Genişliyor

ABD dışındaki uygun müşterilerin kalıcı vadeli işlemlere daha fazla erişimini genişleterek, küresel finansal sistemin güncellenmesine yardımcı olma ve dünya çapındaki kullanıcılara daha fazla ekonomik özgürlük sunmaktan heyecan duyulduğu kaydedildi.

Düzenleyici onay, diğer kripto borsalarının yerel düzenleyiciler tarafından artan incelemelerle karşı karşıya kaldığı ve çeşitli bölgelerden geri adım attığı bir zamanda geldi. Küresel kripto türev piyasası, dünya çapındaki kripto ticaret hacminin yüzde 75’ini temsil ediyor ve bu da yatırımcıların türevlere yönelik güçlü bir talebini açıkça gösteriyor.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%