Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Hollanda’ya Düzenleyici Onayı ile Giriş Yapıyor

ABD’li kripto para borsası Coinbase, yeni pazarlara düzenleyici onayı alarak girmeyi sürdürüyor. Gelişmeler haberde…
Coinbase Hollanda’ya Düzenleyici Onayı ile Giriş Yapıyor
HABER GİRİŞ

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, Hollanda’da almış olduğu düzenleyici onayı ile beraberi, ülkeye giriş yapmaya hazırlanıyor. Düzenleyici onay, borsanın Hollanda’da perakende ve kurumsal kripto ürünlerini sunmasına imkan sağlayacak.

Hollandalı düzenleyici, Coinbase Europe ve Coinbase Custody’yi, Kara Para Aklamayı Önleme (AML), Terörle Mücadele Finansmanı Yasası ve Yaptırımlar Yasası’na uygun olarak denetliyor.

Coinbase duyuruda kripto hizmetlerinin merkez bankası tarafından ihtiyatlı denetime tabi olmadığını belirterek, ilgili finansal ve operasyonel risklerin izlenmediğini ve belirli bir finansal tüketici koruması olmadığını bildirdi.

Borsanın Hollanda’ya girişi, şirketin Avrupa’daki agresif genişleme planlarıyla uyumlu duruyor. Coinbase başlangıçta, kripto piyasalarındaki büyük düşüşün etkisine atıfta bulunarak Haziran ayında Avrupa’daki operasyonlarını genişletme niyetini açıklamıştı.

Temmuz ayında İtalya’dan düzenleyici onayı alan Coinbase, İspanya ve Fransa gibi ülkelerde de lisans sahibi olmayı hedefliyor.

GCM Yatırım Banner

Borsa halihazırda İrlanda, Birleşik Krallık ve Almanya’daki özel merkezler aracılığıyla neredeyse 40 Avrupa ülkesindeki müşterilere hizmet veriyor. Firma yerel düzenlemelere uygun olarak birçok büyük pazarda ek tescil veya lisans başvurularının sürdüğünü belirtiyor.

Coinbase’in küresel genişlemesi, şirketin birçok sorunla karşı karşıya kalmasına rağmen gerçekleşiyor. Borsa bu yıl içerisinde art arda iki çeyrekte büyük kayıplar yaşadı. Geçen yıl Nasdaq’da listelenen Coinbase hisseleri adeta eridi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın