Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase Hollanda’ya Düzenleyici Onayı ile Giriş Yapıyor

ABD’li kripto para borsası Coinbase, yeni pazarlara düzenleyici onayı alarak girmeyi sürdürüyor. Gelişmeler haberde…
Coinbase Hollanda’ya Düzenleyici Onayı ile Giriş Yapıyor
Yorum

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, Hollanda’da almış olduğu düzenleyici onayı ile beraberi, ülkeye giriş yapmaya hazırlanıyor. Düzenleyici onay, borsanın Hollanda’da perakende ve kurumsal kripto ürünlerini sunmasına imkan sağlayacak.

Hollandalı düzenleyici, Coinbase Europe ve Coinbase Custody’yi, Kara Para Aklamayı Önleme (AML), Terörle Mücadele Finansmanı Yasası ve Yaptırımlar Yasası’na uygun olarak denetliyor.

Coinbase duyuruda kripto hizmetlerinin merkez bankası tarafından ihtiyatlı denetime tabi olmadığını belirterek, ilgili finansal ve operasyonel risklerin izlenmediğini ve belirli bir finansal tüketici koruması olmadığını bildirdi.

Borsanın Hollanda’ya girişi, şirketin Avrupa’daki agresif genişleme planlarıyla uyumlu duruyor. Coinbase başlangıçta, kripto piyasalarındaki büyük düşüşün etkisine atıfta bulunarak Haziran ayında Avrupa’daki operasyonlarını genişletme niyetini açıklamıştı.

Temmuz ayında İtalya’dan düzenleyici onayı alan Coinbase, İspanya ve Fransa gibi ülkelerde de lisans sahibi olmayı hedefliyor.

Borsa halihazırda İrlanda, Birleşik Krallık ve Almanya’daki özel merkezler aracılığıyla neredeyse 40 Avrupa ülkesindeki müşterilere hizmet veriyor. Firma yerel düzenlemelere uygun olarak birçok büyük pazarda ek tescil veya lisans başvurularının sürdüğünü belirtiyor.

Coinbase’in küresel genişlemesi, şirketin birçok sorunla karşı karşıya kalmasına rağmen gerçekleşiyor. Borsa bu yıl içerisinde art arda iki çeyrekte büyük kayıplar yaşadı. Geçen yıl Nasdaq’da listelenen Coinbase hisseleri adeta eridi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%