Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Kripto Kışına Rağmen Avrupa’da Genişlemeyi Planlıyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Avrupa bölgesinde daha fazla ülkede lisans almak istiyor.
Coinbase Kripto Kışına Rağmen Avrupa’da Genişlemeyi Planlıyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında son haftalarda tarihi düşüşler kaydedilirken, pek çok borsa daralmaya yönelik adımlar atıyor. ABD’li kripto para platformu Coinbase, ayı piyasasının ortasında Avrupa’da genişleme planları yapıyor.

Coinbase’in başkan yardımcısı Nana Murugesan, çok sayıda çalışanı işten çıkarmasına ve iş tekliflerini iptal etmesine rağmen, İtalya, İspanya, Fransa ve Hollanda’da kayıtlı olma planlarından bahsetti.

İsviçre’de, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası ilk çalışanlarını işe aldı ve İngiltere, İrlanda ve Almanya’da kripto para ticareti yapmak için daha önce lisans almıştı.

Borsa Avrupa’da Daha da Genişlemeyi Planlıyor

Murugesan firmanın Avrupa’da genişlemek istediğini belirterek, piyasadaki düşüşün ortasında yeni satın almalara açık olduklarını söyledi.

Kripto odaklı birçok işletme nakit sıkıntısı ve iflas riskleri yaşadığından, diğer ülkelere genişlemenin uygun olduğunu düşünüyor. Piyasadaki çöküş geçen yılın Kasım ayından bu yana neredeyse 2 trilyon dolarlık bir paranın çıkmasına neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Murugesan İngiltere ve Avrupa’a girdiklerinde, 2015 ve 2016 yıllarındaki büyük ayı piyasasında olduklarını hatırlattı. Coinbase, Avrupa’da F TX, Crypto.com gibi borsalarda pazar rekabetini sürdürüyor.

ABD’li kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde daralma kararı ile gündeme gelmişti. Şirket olumsuz piyasa koşullarını neden göstererek 1.100 çalışanını işten çıkarma kararı almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın