Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase CEO’su: Düzenleyiciler Merkezi Platformlara Odaklanmalı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, gelecekteki kripto düzenlemelerinin nasıl yapılması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu. Detaylar şöyle...
Coinbase CEO’su: Düzenleyiciler Merkezi Platformlara Odaklanmalı
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, merkezi kripto platformlarına yönelik katı düzenlemeler yapılması gerektiğini belirtti. Diğer yandan açık kaynak kodunun ve akıllı sözleşmelerin yapısı olduğu göz önüne alındığında, merkezi olmayan protokollerin gelişmesine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Armstrong’un piyasada yeniden güvenin nasıl tesis edileceğine dair görüşleri, FTX’in çöküşü ve beraberinde yaşanan olumsuz etkinin ardından geldi. Coinbase CEO’su merkezi olmayan protokollerin bu düzenlemelerin bir parçası olmaması gerektiğini düşünüyor.

Armstrong: Merkeziyetsiz Platformlar Şeffaflığın Kanıtı

Armstrong, “Merkezi olmayan düzenlemeler aracıları içermez. Açık kaynak kodu ve akıllı sözleşmeler şeffaflığın nihai biçimidir.” notunu düştü. Bu platformlarla ilgili zincir üzeride şeffaflığın varsayılan olarak geldiğini ve kriptografik olarak kanıtlanabilir olduğunu sözlerine ekledi.

Coinbase CEO’su, merkezi aktörler için ek şeffaflık kontrollerinin gerekli olduğunu çünkü işin içine insanların dahil olduğunu söyledi. FTX’in düşüşünün yeni mevzuatı geçirmek için ihtiyaç duyulan katalizör olacağını belirtti.

‘Herkes Düzenleme Konusunda Hemfikir’

Borsalar, emanetçiler ve stablecoin ihraç edenlerin “tüketici zararı riskinin en fazla olduğu yerler ve hemen hemen herkesin düzenlemenin yapılması gerektiği konusunda hemfikir olduğunu söyledi. Armstrong, ABD’nin standart finansal hizmetler yasalarına uygun olarak stablecoin düzenlemesiyle başlamasını tavsiye etti.

GCM Yatırım Banner

Coinbase CEO’su endüstrinin düzgün bir şekilde düzenlenebilmesi için, başta G20 ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki finansal piyasalardan şirketler, politika yapıcılar, düzenleyiciler ve müşterilerin işbirliğine dayalı bir çabanın gerekli olacağını kaydetti.

Sorunların karmaşıklığına ve çeşitliliğini kabul eden Armstrong, düzenleme cephesinde 2023’te önemli ilerleme kaydedilebileceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.