Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citibank, Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL Pozisyonunu Değiştirdi

TCMB’nin bugünkü faiz kararını yakından takip edenlerden olan Amerikalı Citibank, dolar/TL’de yatırım pozisyonunu güncelledi.
Citibank, Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL Pozisyonunu Değiştirdi
HABER GİRİŞ

Seçim sonrası Türkiye’ye yatırım sinyali veren ABD’nin en büyük bankalarından Citibank, dolar/TL pozisyonunu revize etti. Çok uluslu bankanın bu hamlesi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugün aldığı faiz artırımı kararından sonra geldi.

Citi stratejistleri, rasyonel zemine dönme sinyalleri veren Türkiye için hazırladıkları notta bankanın model portföyünün uzun dolar/TL olarak değiştirildiğini aktardı.

Stratejistler Luis E Costa ve Bhumika Gupta, doları baskılamak için hayata geçirilen kur korumalı mevduat (KKM) sistemi için de beklentilerini sıraladı.

Buna göre dolara olan talebi artırma potansiyelindeki KKM hesaplarının kısmi olarak kaldırılabileceği ve bu yönde somut adımların atılabileceği kaydedildi.

Dolar için 30 hedefinin olduğu ve 22 zarar kes seviyeleriyle 3 aylık alım yapılabileceği önerisi yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.