Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’deki Madencilerin Taşınma Süreci Rusya’daki Enerji Tüketimini Artırdı

Irkutsk bölgesinde enerji tüketim oranları %160 oranında arttı.
Çin’deki Madencilerin Taşınma Süreci Rusya’daki Enerji Tüketimini Artırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin bölgesinde son dönemde kripto para madencilerine uygulanan yasaklar, firmaların başka ülkelere göç etmesine neden oldu. Bu durum madencilerin taşındığı ülkelerdeki enerji tüketimini artırmışa benziyor.

Rusya Enerji Bakanlığı, endüstrinin yakındaki Çin’den ülkeye göç etmesinin ardından kripto para madencileri için özel elektrik tarifeleri getirmek istiyor. Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, otoritenin genel kullanım ile kripto para madenciliği arasındaki tarifeleri ayırt etmek için yeni bir çerçeve üzerinde çalıştığını duyurdu.

Madencilerin düşük konut elektrik tarifeleri pahasına durumdan yararlanmasına izin veremeyeceklerini belirten Shulginov, bu işletmelerin konut tarifelerinde elektrik tüketmesini yasaklamanın gerekli olduğuna inandıklarını söyledi.

Ülkede bazı bölgelerde, Çinli madencilerin ülkeden çıkması nedeniyle enerji tüketiminde patlayıcı bir büyüme yaşandığı belirtiliyor. Rusya’nın İrkutsk bölgesinde enerji tüketiminin % 160 arttığı bildirildi. Sibirya’nın en büyük bölgelerinden biri olan Irkutsk bölgesi, zengin enerji kaynakları ile biliniyor.

Bölge, ülkenin en büyük kripto madenciliği ortak yerleşim hizmetleri sağlayıcısı olan BitRiver’ın veri merkezlerine ev sahipliği yapıyor. BitRiver’ın kurucusu ve CEO’su Igor Runets, enerji bakanlığının son hamlesini desteklediğini belirterek, yapılacak düzenlemenin tüm endüstrinin şeffaflığına fayda sağlayacağını söyledi.

Rusya, Çin madenci göçünün ardından madencilik faaliyeti için en iyi yerlerden biri haline geldi. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Rusya’daki madenciler, Kazakistan ve ABD ile toplam küresel hash oranı dağılımının %11’ini oluşturuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%