Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimsa Küresel Beyaz Çimento Pazarında 2. Sırada

Çimsa CEO’su, Intercem 117’nci konferansında şirketin sektör faaliyetlerini duyurdu. Detaylar haberde…
Çimsa Küresel Beyaz Çimento Pazarında 2. Sırada
HABER GİRİŞ

İstanbul’da 5-7 Eylül tarihlerinde dünya çimentocularını bir araya getiren Intercem 117’nci Konferansı’na Sabancı Holding iştiraki Çimsa da katıldı. Beyaz çimento alanında faaliyet gösteren şirket, gri ve beyaz çimento seçenekleri ile özel ürünlerini tanıttı.

Konferansta konuşan Çimsa CEO’su Umut Zenar, yoğun rekabet ortamında faaliyet gösteren Çimsa’nın küresel pazarda yaşadığı gelişmelere dair bilgi verdi.

Markanın küresel pazardaki yerine vurgu yaparak, “Güçlü ihracat ve lojistik ağımızla Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika başta olmak üzere 70’i aşkın ülkede Çimsa markası ile yer almaktayız” dedi.


Zenar, İspanya’da bulunan fabrikaya eklenen üretim ve dağıtım ağı ile küresel beyaz çimento pazarında 2. sırada yer edindiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Avrupa, Kuzey Afrika ve Güney Amerika’da ihracat ağımızı güçlendirdik ve etki alanımızı büyüttük. Çimsa markası ile attığımız bu adımla uluslararası yatırım ağımızı Buñol ile taçlandırarak Türkiye’deki liderlik konumumuzu global arenaya taşıdık.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.