Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CHP’li Çeviköz’den S-400 Açıklaması

CHP'nin dış politika danışmanı Ünal Çeviköz, Rusya'dan S-400 alımının pahalıya mal olan bir hata olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
CHP’li Çeviköz’den S-400 Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dış politika danışmanı Ünal Çeviköz, Fransa kökenli AFP’ye önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin NATO üyeliği ve Rusya ilişkileri hakkında konuştu.

CHP’li Çeviköz, Türkiye’nin NATO üyeliğinin önemini vurguladı.

“Rusya’dan S-400 Alımı Pahalıya Mal Olacak”

Türkiye’nin ulusal savunmasının NATO üyeliğiyle çok geliştiğini söyledi. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği konusuna değinen Çeviköz, İsveç’in Türkiye’nin şartları konusunda ilerlemesinin üyelik konusunda önünün açılacağını söyledi.

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 satın alımı çok pahalıya mal olan bir hata olduğunu aktardı. Ayrıca ülkenin Suriye ile diyaloğu hakkında konuşan Çeviköz, “Suriye’yle koşulsuz diyaloğu sürdürmek istiyoruz” dedi.

Bu gelişmelerin öncesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen bir hafta sonrasında Rusya Dışişleri Bakanlığı Dördüncü Avrupa Dairesi Direktörü Yuriy Pilipson, konuya yönelik açıklamada bulunmuştu.

Pilipson, Rusya’nın S-400 hava savunma sistemini Türkiye’ye satmada açık kapı bıraktığı vurgulamıştı.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu