Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Chainlink için 2023’ün Zirvesine Ulaşmadan Önce Düzeltme Uyarısı

Ünlü analist, Chainlink fiyatının 2023'ün en yüksek seviyelerine tırmanmadan önce bir düzeltmeyle karşılaşabileceği uyarısı yaptı. Detaylar haberde;
Chainlink için 2023’ün Zirvesine Ulaşmadan Önce Düzeltme Uyarısı
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 17. kripto para birimi konumundaki Chainlink’in (LINK) fiyatı son birkaç gün içinde olağanüstü performans sergileyerek yatırımcılarına kayda değer getiri sağladı. Ünlü analiste göre, bundan sonra daha fazla kazanç, ralli devam etmeden önce piyasanın soğumasını gerektirecektir.

Haber yazımı esnasında 7,8 dolar civarında işlem gören Chainlink fiyatı son iki haftada yüzde 30’un üzerinde artış gösterdi.

LINK Fiyatı Bir Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Son toparlanma rallisinin 7,4 dolar direnç seviyesinin aşılmasıyla sonuçlandığını söyleyen kripto analisti Aaryamann Shrivastava, bu yükselişin sürdürülebilmesi için destek zemini olarak aynı seviyenin yeniden test edilmesinin artık çok önemli olduğunu ifade etti.

Bununla birlikte, göreceli güç endeksine (RSI) bakıldığında, altcoinin en azından önümüzdeki birkaç gün boyunca bazı kırmızı mum çubukları veya yatay hareketler görmesinin muhtemel göründüğünü dile getirdi.

Bunun nedeninin, göstergenin 70’in üzerinde aşırı alım bölgesinin zirvesinde olması olduğunu söylerken bu durumun, genellikle piyasanın aşırı ısınmanın ardından soğuması nedeniyle düzeltmelerle sonuçlandığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner
LINK Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Yükseliş Tezinde Hedef 8,5 Dolar

LINK’in en fazla 6,9 dolara kadar gerileyebileceğini, rallinin devam etmesi durumunda ise altcoinin bir sonraki hedefinin 8 dolar olacağını ve bunun, fiyatı 8,3 dolara yükselmek için uygun zemin yaratacağını ifade etti.

Bu bölgede yaşanacak kırılımın düşüş tezini geçersiz kılacağını ve LINK’i 2023’ün en yüksek seviyesi olan 8,5 dolara yükselteceğini sözlerine ekledi.

LINK Birikimine İlişkin Veriler

Rallinin muhtemelen yatırımcıların ilgisini artırdığını ve bu durumun satış baskısının düşmesine neden olduğunu söyleyen Shrivastava, borsalardaki arzın, mevcut fiyat üzerinden yaklaşık 63 milyon dolar değerinde 9 milyondan fazla LINK azalış gösterdiği bilgisini verdi.

LINK Borsa Arzı Grafiği
Kaynak: Santiment

Oluşan tablonun, yatırımcıların varlıklarını soğuk bir cüzdana taşıdıklarını ya da daha fazla LINK token edindiklerini gösterdiğinden olumlu bir işaret olduğuna ve düzeltmeler sırasında ciddi bir düşüşü önleyeceğine dikkat çekti.

Yatırımcıların bu iyimserliğinin, ağdaki varlıklarından da anlaşılmakta olduğunu, zincir üzerinde işlem yapan adreslerin geçen hafta 3,5 bini aşarak son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ifade etti.

LINK Aktif Adresler Grafiği
Kaynak: Santiment

Aktif yatırımcı sayısının fazla olmasının yükselişe işaret ettiğinden, LINK’in önemli bir düşüşü önleyebileceğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.