Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CFTC Yetkilisi Kriptoların Anonimliğini Bitirmesi Gerektiğini Söyledi

ABD’nin emtia düzenleyicisinden bir yetkili, kripto paraların anonimliğinin, yasa dışı finansa zemin oluşturduğunu söyledi.
CFTC Yetkilisi Kriptoların Anonimliğini Bitirmesi Gerektiğini Söyledi
HABER GİRİŞ

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) bir üye olan Christy Goldsmith Romero, anonimliğin kripto varlıklarının yasa dışı faaliyetleri finanse etmesine izin verdiğini ve ele alınması gereken ulusal güvenlik riskleri oluşturduğunu söyledi.

Romero, kripto para birimlerinin kurbanları arasında bireyler, şirketler, hastaneler olduğunu ve bu varlıkların kritik altyapı bulunan siber suçları finanse etmek için kullanıldığını ifade etti. CFTC yetkilisi, Dolandırıcılık, dijital varlık piyasalarının ayırt edici özelliğidir ve insan kaybı göz ardı edilebilir.” diye konuştu.

Romero: Anonimlik Ele Alınmalı

Kripto pazarlarındaki görünürlük eksikliğinin ele alınmasının zorunlu olduğunu sözlerine ekledi. Romero, hükümetler ve endüstri için kriptoyu yasa dışı finans için bu kadar çekici kılan şeyi ele almanın çok önemli olduğunu ve anonimliğin önemine dikkat çekti.

Yasal uyumluluk sağlayan kripto şirketleri, binlerce adresten kripto paraları bir havuzda toplayarak ve şifreleyerek kullanıcıları etkin bir şekilde anonimleştiren yazılım araçları kullanıyor. Romero bu araçların kullanımına karşı çıkıyor.

Kongre’nin anonimlik ve dijital kimliği ele alan yeni yasaları değerlendirdiğini ifade etti. Romero, uyumlu kripto şirketlerinin, kara para aklamayı ve terörün finansmanını önlemek için dahili kontrollere sahip olduklarını göstermesi gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

ABD geçen yıl, sanal para karıştırıcı Tornado Cash’e, Kuzey Kore de dahil olmak üzere bilgisayar korsanlarının siber suçlardan elde edilen gelirleri aklamasına yardımcı olduğu iddiasıyla yaptırımlar uygulamıştı.

Romero, tüm kripto şirketlerinin, müşterilerine finansal mahremiyet sağlamaya devam ederken, karıştırıcılardan ve anonimlik artırıcı teknolojilerden uzaklaşmasının mümkün olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın