Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çemaş Döküm Hisse Satışı Duyurularını Artırdı

Çemaş Döküm, Işıklar Döküm Pazarlama A.Ş. ve BND Elektrik Üretim A.Ş.’nin A grubu paylarının satışı hakkında iki bildirim paylaştı. Detaylar haberde;
Çemaş Döküm Hisse Satışı Duyurularını Artırdı
HABER GİRİŞ

Geçen yılın sonunda Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.’nin bağlı ortaklığındaki Işıklar İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.’nin Çemaş Döküm hisselerinde pay satışı yaptığını duyurmasının ardından yeni yılın ilk haftasında da benzer hamlede bulunması sonrasında Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.’den bugün pay satışı açıklaması geldi.

Işıklar Döküm Pazarlama A.Ş. ve BND Elektrik Üretim A.Ş.’nin A grubu paylarının satışı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iki ayrı bildirim paylaşıldı.

Çemaş Döküm’ün açıklamasında, hem her iki şirketin bir pay sahibine 15 oy hakkı veren hem de yönetim kuruluna aday gösterme hakkını elinde bulunduran paylarının Işıklar Holding’e satılmasına karar verildiği kaydedildi.

Bu kapsamda 150 bin adet A grubu nama yazılı Işıklar Döküm paylarından 106 bin adedinin 106 bin 000 TL bedelle satıldığı bildirildi. 2.477.307 adet A grubu nama yazılı BND Elektrik paylarından 1.831.053 adedinin ise 8.129.876 TL bedelle satışının kapılmasına karar verildiği duyuruldu.

Çemaş Döküm Hisse 16.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen yıl Kasım sonunda Bank of America’nın (BofA) en çok satış yaptığı hisseler arasında bulunan CEMAS aylık düşüşünü yüzde 16’ya taşıdıktan sonra son hafta yüzde 6’nın üzerinde toparlanma gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Yıllık yüzde 146 prime imza atan hisseler bugün ise negatif bölgede yer aldı. Şirket hisseleri TSİ 11.45 itibarıyla yüzde 1’in üzerinde ekside 494 liradan fiyatlandı.

Kaynak: KAP

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.