Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çemaş’tan Çıkışlar Hızlanıyor: O Şirket de Satış Kararı Aldı

Geçen haftanın en çok kayıp yaşayan isimleri arasında yer alan Çemaş hisselerinin düşüşünde Işıklar İnşaat’ın payı büyük oldu. 93,4 milyon TL’lik satış haberi geldi.
Çemaş’tan Çıkışlar Hızlanıyor: O Şirket de Satış Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş., bağlı ortaklığı bulunan Işıklar İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.’nin Çemaş pay satışına dair açıklama paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, Işıklar İnşaat’ın geçen hafta Cuma günü Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. hisselerindeki satışı bildirildi.

Işıklar İnşaat aktifinde bulunan 39.600.000 adet Çemaş hisselerinden 23.000.000 adedin 22 Aralık 2023 tarihinde 93.427.681,79 TL bedelle satıldığı kaydedildi.

Satış işlemi sonrası şirketin Çemaş’taki iştirak oranının yüzde 2,10 sınırına ve konsolide iştirak oranının ise yüzde 7,11’e düştüğü duyuruldu.

Çemaş Hisse 25.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kasım ayının sonunda Bank of America (BofA) müşterilerinin en çok satış yaptığı hisseler arasında adı geçen CEMAS geçen hafta ise düşüşü derinleşmişti.

Haftalık kaybını yüzde 30’a çıkaran hisseler yeni haftaya girişte de negatif bölgede yerini aldı. Yıl içerisinde en yüksek 7,35 TL seviyesini gören CEMAS, TSİ 11.27 itibarıyla yüzde 2 ekside 4 liradan fiyatlandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.